„Jau seniai svajoju, kad Gegučių parkelis būtų graži ir patraukli miestelėnams vieta. Gaila, kad dabar tas parkas prigesęs, o jame esančios skulptūros ne tik kad nepuošia, bet ir gadina vaizdą“, – atėjęs pas rajono vadovus su pasiūlymu pagražinti Gegučių parką sakė žinomas Kėdainių krašto skulptorius Audrius Vasiliauskas. 

Audrius Vasiliauskas (dešinėje) rajono merui S. Grinkevičiui ir vicemerei O. Urbonienei pristatė projektą, kaip galima pagražinti Gegučių parką.

Audrius Vasiliauskas (dešinėje) rajono merui S. Grinkevičiui ir vicemerei O. Urbonienei pristatė projektą, kaip galima pagražinti Gegučių parką.

Pasak skulptoriaus, jis turi sumanymą surengti skulptorių plenerą ir jo metu ne tik atkurti parke stovėjusias ir dar stovinčias senąsias skulptūras, bet ir sukurti naujų. „Mano žiniomis, senosios skulptūros, kurių dauguma jau sutrešusios, pastatytos prieš 30 metų. Laikas medžiui negailestingas. Kūriniai aplūžo, supuvo. Būtų noras į plenerą pakviesti senąsias skulptūras kūrusius skulptorius, tačiau nėra išlikę žinių, kurie kūrėjai dalyvavo kuriant skulptūras 1986 metais. Bandysiu ieškoti kolegų, gal ką pavyks rasti ir vėl pakviesti į parko prikėlimo plenerą“, – planais dalijosi A. Vasiliauskas.
Skulptorius prasitarė, kad didelį dėmesį atnaujinant parką norėtų skirti mažiausiems kėdainiečiams: „Mano vizijoje skulptūros turėtų būti funkcionalios ir tarnauti vaikų pramogoms: galime sukurti karstyklių, sūpynių, suolelių.“
Rajono meras Saulius Grinkevičius ir vicemerė Olga Urbonienė labai maloniai sutiko skulptoriaus sumanymą. Savivaldybės vadovai ir skulptorius ne tik aptarė būsimą projektą, bet ir nutarė sutikslinti jam reikalingas lėšas, kartu ieškos kūrėjų ir galimų rėmėjų.
„Įgyvendinant tokius sumanymus bene brangiausiai kainuoja mediena. Galbūt miškų urėdija mus parems mediena, o kūrėjams būtų labai malonu atvykti ir sudalyvauti renginyje, pagražinsiančiame Kėdainius. Manau, kad ir rėmėjų su savivaldybės pagalba rasime. Juk patiems kėdainiečiams bus smagu gyventi jaukioje ir gražioje aplinkoje“, – įsitikinęs A. Vasiliauskas.

Panašios naujienos

3 Responses

 1. Asta

  Vertinu ir gerbiu skulptoriaus norą pagyvinti Gegučių parkelį skulptūromis. Tačiau nereikia pamiršti ir to, kad prie kiekvienos medinės skulptūros teks pastatyti ir po policininką, Pati gyvenu netoli Gegučių parkelio, todėl išėjus iš standartinio blokinio daugiabučio ši žalioji miesto oazė – tikra atgaiva bet kokiu metų laiku, Nors dar nesu pusamžė, tačiau galiu drąsiai sakyti, kaip mano akyse keitėsi šis parkas ir, aišku,jo išvaizda su metais tik blogėjo. Čia užaugo abu mano vaikai, pradėję pažintį dar gulėdami vežimėliuose, paskui žengę pirmuosius žingsnius, kol galiausiai drąsiai ėmę lakstyti. Džiaugsmui nebuvo ribų, kai galima buvo pasisupti ant nykštuko, pasėdėti ant meškiuko suolelio, perlipti ryklį… Taip žaisdavo daugumas iš miegamųjų mikrorajonų gryno oro norėdami įkvėpti mažyliai, Laimingos būdavo ir jų mamos.
  Deja, paaugus vaikams vis rečiau užsukdavom į parkelį, tačiau pasivaikščioti vis dar tekdavo. Su draugėmis vis nustebdavom, kai jau neatpažindavom senųjų skulptūrų, o ant suolelių būdavo nedrąsu net prisėsti – stiklelio mėgėjai ,,užėmė“ visas pozicijas, o grožio nepažinę paaugliai ėmė vieną po kitos skulptūras niokoti, jas laužyti. Prie suolelių, kalnai šiukšlių, mėtosi tuščios skardinės, krūvos nuorūkų, tuščių traškučių pakelių, saulėgrąžų lukštų…
  O ką jau kalbėti apie šunų vedžiotojus. Retas kuris susirenka savo šuns ,,turtą“, bet daugumas akivaizdžiai jo augintiniui palikus krūvelę nueina. Užtat kad nėra kultūros, atsakomybės, užtai, kad nebaudžiami.Nubaustų policijos pareigūnai vieną, antrą, tas kitam pasakytų ir baigtųsi problema. O dabar, ypač pavasarį visas šis grožis iškyla į dienos šviesą. Dėl to labai liūdna.
  Jei šiandien norėčiau įkvėpt gryno oro ar po darbo pavaikštinėti po parkelį, man čia ateiti ir ilgiau užsibūti nesinorėtų…

  Atsakyti
 2. Vida

  Aš irgi 1988-1991 metais gyvenau šalia šio parko ir kasdien ten eidavom su vaikais pasibūti. Paskui išsikraustėm kitur. Tas parkas ir dabar arčiausiai mano namų, todėl dažnai ten einam pasivaikščioti. Tų kas niokotų skulptūras, niekada neteko matyti, tik gadinimo pasekmes… Vaikai kaip ir medžiai užaugo, o skulptūros sunyko. Jau senokai vis pašnekėdavom, ar tokie brangūs tie plenerai, kad neatsiranda nieko naujo nei Gegučių parke, nei Babėnų miške, nei miesto parke.

  Atsakyti
 3. Alma

  Ne darželinukai, ne senukai ir ne subrendę piliečiai niokoja parkuose skulptūras, suolus, šiukšlių dėžes, daužo autobusų stotelių paviljonų stiklus. Tai gerokai ūgtelėjusių paauglių darbas, kuriems augant tėvai šeimoje neįskiepyjo pagarbos grožiui, meilės Tėvynei, paniekos piktadarystei.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.