Nuo spalio 1-osios skubią medikų, policininkų, ugniagesių gelbėtojų ir aplinkosaugininkų pagalbą bus galima išsikviesti vieninteliu telefono numeriu 112. Senieji specialiųjų tarnybų pagalbos numeriai jau nebeveiks.

Ne vieną dešimtmetį buvo įprasta skambinti 01, 02, 03, po to atsirado tokie numeriai, kaip 101, 011,102, 022, 103, 033. Į nelaimę pakliuvusiam žmogui prisiminti kuriuo numeriu kokiai pagalbos tarnybai skambinti buvo išties sudėtinga. Tokioje skaičių gausoje žmonės painiojosi, gaišo brangų laiką rinkdami ne tą numerį. Šios painiavos nebebus palikus vienintelį telefono numerį – 112.

Kita vertus, išsikviesti pagalbą bus lengviau ir į mūsų šalį atvykusiems turistams, nes šis skubios pagalbos numeris yra bendras visose Europos Sąjungos valstybėse narėse.

Numeris 112 turi privalumų, juo galima skambinti ir be SIM kortelės, pagal iš mobiliojo ryšio operatorių gaunamus vietos nustatymo duomenis yra lengviau rasti, kur yra pagalbos prašantis žmogus.

112 – skirtas ne konsultacijoms ir ne pokštams

Telefonu 112 reikia skambinti tik tada, kai gresia pavojus sveikatai, gyvybei ar turtui ir reikalinga medikų, policininkų, ugniagesių gelbėtojų ar aplinkosaugininkų pagalba. Per parą bendrasis pagalbos centras sulaukia maždaug 7000 skambučių, dalis jų neturi nieko bendra su skubia pagalba. Neretai paskambinama, norint išsikviesti taksi, sužinoti autobusų ar traukinių grafikus, užsisakyti picą, pasiteirauti kokio asmens telefono numerio ar kas galėtų suremontuoti trūkusį vamzdį. Vis dar atsiranda asmenų, kurie, paskambinę, užgaulioja bendrojo pagalbos centro darbuotojus ar praneša apie neva padėtą sprogmenį. Už tokius piktavališkus veiksmus yra numatyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Gresia baudos iki 2000 eurų, viešieji darbai arba net laisvės atėmimas iki vienerių metų. Tad, ar verta be reikalo skambinti 112?

Kėdainių mugės“ ir Bendrojo pagalbos centro informacija

Panašios naujienos