Tokiu devizu vadovaujasi septintus metus veikianti Kėdainių samariečių bendrija. Maisto produktais, drabužiais, kompensacine technika vargstančius kraštiečius gelbstinti ir pagalbą namuose teikianti organizacija 2018 metais žada dar labiau plėsti savo veiklą.

Pagalbos reikia vis labiau

Kaip teigia bendrijos pirmininkė Severija Adomaitienė ir biuro vadovė Ina Aleksandravičė, žmonių, kuriems reikia pagalbos, gausėja. Kreipiasi senjorai, neįgalieji, šeimos, nukentėjusieji nuo gaisro, taip pat kiti žmonės praneša apie tuos, kam reikia padėti. „Atsakymą, kaip ir kuo galime pagelbėti, stengiamės suteikti per pusvalandį, o dokumentai ir kiti reikalai gali būti tvarkomi ir vėliau“, – teigia S. Adomaitienė.

Kėdainių bendrijos pirmininkė Severija Adomaitienė (kairėje) ir biuro vadovė Ina Aleksandravičė šiais metais žada plėsti veiklą – teikti ir slaugos paslaugas, kurioms reikalinga medicininė licencija.

Lietuvos samariečių bendrijai priklausantis Kėdainių skyrius, įsikūręs Sodų g. 22, dalina drabužius, kuriuos paaukoja kraštiečiai, bendrijos rėmėjai Vokietijoje, taip pat prekybos tinklas „Humana“.

Maisto produktais remia mūsų krašto maisto gamybos įmonės, ūkininkai, kurie atveža bulvių, morkų, kopūstų. „Ūkininkų pagalba labai praverčia daugiavaikėms šeimoms, kurios gauna ne tik sauso maisto davinį, bet ir gali išsivirti daržovių“, – sakė pašnekovė.

Prieš didžiąsias metų šventes samariečiai, padedami rėmėjų, paruošė ir išdalino 51 lauknešėlį su maisto produktais. Verslininkai pradžiugino žaislais, kurie buvo išdalinti stokojančių šeimų vaikams.

„Bendradarbiaujame su „Maisto banku“, iš kurio gauname ir išdaliname sauso davinio paketus. Taip pat turime labdaros valgyklėlę – pas mus atėję žmonės gali išgerti arbatos, suvalgyti sumuštinių, bandelių – priklauso nuo to, ką mes tą dieną turime. O ką turime, tuo ir dalinamės. Esame labai dėkingi visiems mūsų rėmėjams – tiek pavieniams žmonėms, tiek ūkininkams, tiek verslininkams“, – pasakojo S. Adomaitienė.

Gali prižiūrėti senolius ir neįgaliuosius

Samariečių bendrijos savanoriai ėmėsi ir kitos, šiuo metu labai aktualios veiklos. Sužinoję apie vienišus, apleistus žmones, kurie yra atsidūrę beviltiškoje padėtyje, samariečiai juos lanko kiekvieną dieną – sutvarko namus, nuperka vaistinėje vaistų, parduotuvėje maisto, išverda košės. Yra ir tokių lankomų žmonių, kuriems padėti yra paprašę artimieji, išvykstantys į užsienį arba per darbus neturintys tam laiko. Jiems pagalba teikiama už simbolinį mokestį, o tokių lankomų žmonių yra 5.

„Medicininės pagalbos kol kas, nors samariečių gretose yra ir medikų, teikti negalime, nes tam reikalingos licencijos. Mes jas tvarkomės ir ši veikla šiais metais bus plečiama. Jos, o ypač slaugos paslaugų, labai reikia“, – pabrėžia I. Aleksandravičė, interesantus priimanti biuro patalpose, esančiose adresu: Liepų takas 3.

Samariečiai taip pat turi kompensacinės technikos – funkcinių lovų, vaikštynių, vežimėlių. Šia technika aprūpino Kėdainių miesto partnerio – Vokietijos Zomerdos miesto samariečių bendrija. „Į mus gali kreiptis žmonės, kuriems reikia šių priemonių. Nuomos kaina pas mus – simbolinė, pavyzdžiui, už vaikštynę paliekamas 10 eurų užstatas. Taip pat Vokietijos samariečiai suteikė lengvąjį automobilį, todėl galime juo nuvažiuoti pas žmones, o šiemet plėsime bendradarbiavimą su seniūnijomis, tad galėsime lankyti žmones ir kaimuose“, – tikisi pašnekovė.

Samariečių bendrija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Kėdainių bendruomenės socialiniu centru, tad abi įstaigos dalijasi informacija apie neįgaliuosius, vienišus senolius, kuriems reikia pagalbos. „Daug žmonių išvažiuoja į užsienį, seneliai lieka vieni… Kartais jiems reikia ne tik padėti buityje, bet tiesiog pabendrauti – juk jie vieni, neišeina net į kiemą, o laiptinės kaimynai, ypač jei jie jauni, senelių nelanko. Vokietijoje įprasta, kad savanoriai aplanko vienišus žmones, pabendrauja… Manau, kad ir pas mus tai turi tapti įprasta praktika“, – svarstė I. Aleksandravičė.

Susibūrė bendraminčiai

Samariečių savanorių gretose – įvairiausių profesijų žmonės. Tarp savanorių yra medikų, pedagogų, buhalterių, socialinių darbuotojų. Taip pat – senjorų. Ateina ir neturintys darbo žmonės, kurie už gautą paramą pasisiūlo padėti – iškrauti atvežtą labdarą ar paravėti gėlių darželį.

Beje, samariečiai linkę dovanoti ir džiaugsmingas akimirkas – bendrijoje veikia senjorų sambūris „Sidabrinė gija“ ir muzikuojančių, dainuojančių senjorų ansamblis, kuriam vadovauja Nijolė Bajorūnienė.

„Pas mus kas antrą trečiadienį renkasi senjorai, jie skaito savo kūrybos eiles, dainuoja, bendrauja, dalinasi įspūdžiais. O ansamblis džiugina entuziazmu, žmonės nori dainuoti, repetuoja neskaičiuodami valandų, daug koncertuoja ne tik Kėdainiuose, bet ir įvairiuose renginiuose Lietuvoje“, – pasakojo S. Adomaitienė.

Beje, samariečiai naujų savanorių sulaukia nuolat ir mielai laukia visų, norinčių prisidėti, ypač – jaunimo.

Panašios naujienos