Už suniokotą autobusų sustojimo aikštelę, kelių eismo taisyklių pažeidimus ir pasišalinimą iš įvykio vietos – tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas. Taip baigėsi vieno kėdainiečio pasilakstymo draugo automobiliu istorija.

Gailisi prasižengęs

Teismas nubaudė D. D., kuris vairavo pažeisdamas kelių eismo taisykles, suniokojo autobusų sustojimo aikštelę ir pasišalino iš eismo įvykio vietos.

„D. D. nurodė, jog gailisi, kad automobilis priklauso jo draugui, kuris nežinojo, jog jis neturi teisės vairuoti, ir žalos dydžio neginčijo“, – teigiama teismo nutarime.

Baustas ne kartą

Skiriant administracinę nuobaudą automobilio vairuotojui, teismas atsižvelgė į tai, kad yra atsakomybę lengvinanti ir sunkinanti aplinkybės. Asmuo už analogiškus nusižengimus per vienerius metus baustas du kartus, taip pat baustas ir už kitus administracinius nusižengimus, baudų nemoka, todėl nuobaudos galioja, yra teistas.

Rizikingai manevravo

Teismas nustatė, kad 2020 m. birželio 8 d. apie 05.17 val. D. D., neturėdamas (neįgijęs) teisės vairuoti, vairavo kito asmens automobilį, vairuodamas ir manevruodamas nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto, slysdamas pataikė į autobuso sustojimo aikštelę, kurią suniokojo, padarydamas akcinei bendrovei „Kelių priežiūra“ 488,80 Eur turtinę žalą, po to pasišalino iš eismo įvykio vietos.

Skyrė baudą

Vairuotojui skirta 2 000 Eur bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu / uždraudimu 3 metų laikotarpiui, nekonfiskuojant automobilio.

„Išvadų nedarančiam asmeniui, kuris savo piktybiškai neatsakingu elgesiu vairuojant padidinto pavojaus šaltinį, kurio vairuoti nemoka, kelia didelį pavojų visuomenei, šį kartą skirtos maksimalios nuobaudos / administracinio poveikio priemonės, nekonfiskuojant stipriai apdaužyto automobilio, nes teismui nebuvo pateikta jokių įrodymų / duomenų, kad registruotas transporto priemonės savininkas būtų žinojęs apie neteisėtą jo nuosavybės panaudojimą ir būtų atsakingas už jo nuosavybės panaudojimą teisės pažeidimo padarymo metu, dėl ko būtų galima daryti kategorišką išvadą, jog egzistuoja sąlyga, leidžianti konfiskuoti svetimą turtą“, – nutarime motyvavo teismas.

Nutarimą gali skųsti

Taip pat teismas išaiškino, kad nukentėjusiajai AB „Kelių priežiūra“ įstatymai numato galimybę dėl žalos atlyginimo kreiptis į draudimo įmonę.

Nutarimas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Parengta pagal Vaivos Milkeraitienės, Teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rūmuose inf.

Panašios naujienos

One Response

  1. starteris kaina

    Tikrai ne dėl galimų avarijų ar gedimų reikia atsargiai skolinti, bet kaip ir minėta, dėl baudų. Manau tokio daikto kaip automobilis neskolini bet kam, o artimoje aplinkoje žinai situaciją apie teisę vairuoti ir žmogaus atsakomybės jausmą

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.