Koldūnai jau seniai spėjo užkariauti lietuvio virtuvę, ypač tada, kai norima greitai ir skaniai pavalgyti. Kiekvienas, mėgstantis šeimininkauti virtuvėje, žino, kad koldūnų gaminimas užima išties nemažai laiko. Tad ką daryti, kai norisi skaniai, sočiai pavalgyti, tačiau nei laiko, nei juolab noro minkyti tešlą ir gaminti koldūnus, nėra?

„Koldūninės“ savininkė Dalia Krapikienė (stovi centre) bei kolektyvo narės kviečia visus kraštiečius paragauti skanių, rankomis gamintų įvairių rūšių koldūnų, lietinių, čeburekų!

„Koldūnus gaminame jau vienerius metus. Ir per visą šį laiką negirdėjome nė vieno blogo atsiliepimo iš mūsų klientų. Gal todėl, kad viską gaminame kaip sau patiems“, – šypsosi Dalia Krapikienė, Kėdainių „Giraitės turguje“ įsikūrusios „Koldūninės“ savininkė.

Koldūnai su mėsa, grybais, bulvėmis, varške

Net 13 pačių įvairiausių rūšių koldūnų bei virtinių, taip pat ir varškėčių, čeburekų bei lietinių – tokį platų patiekalų asortimentą ras „Giraitės turgaus“ gale įsikūrusios prekybinės vietos klientai.

„Galime pasiūlyti nusipirkti koldūnų su kiauliena, su kiauliena ir pievagrybiais. Išskirtinio, gurmaniško skonio mėgėjams galime pasiūlyti koldūnų su avienos įdaru. Taip pat gaminame ir pardavinėjame koldūnus su varške bei su varškės ir peletrūno įdaru. Labai mėgiami koldūnai su bulvių įdarais. Galime pasiūlyti tik bulvių įdaro arba bulvių-varškės, bulvių-šoninės įdarų koldūnus. Taip pat mūsų asortimente yra tik grybais įdarytų gaminių“, – įvairias koldūnų rūšis pristatė D. Krapikienė.

Kartu ji pridūrė, kad visai neseniai asortimentas buvo papildytas koldūnais su kalakutiena, veršienos, vištienos bei baravykų įdarais.

„Atsižvelgėme į tuos pirkėjus, kurie nori maitintis sveikiau, kurie nori savo mitybos racione išvengti per didelio riebalų kiekio. Veršiena labai tinkama vaikams, kalakutiena tinkama tiems žmonėms, kurių aukštas cholesterolio kiekis ir todėl jie nevalgo riebiai. Šias naujienas siūlome tiems, kurie stengiasi vadovautis sveikos mitybos principais. Pastebime, kad koldūnai su kalakutienos, vištienos įdarais pirkėjų yra vieni mėgiamiausių ir perkamiausių“, – sakė D. Krapikienė.

Galima užsisakyti iš anksto

Šį platų koldūnų asortimentą „Koldūninėje“ rasite visada. Pagal pageidavimą, galima įsigyti tiek šviežių, tiek šaldytų gaminių. Be to, koldūnai čia pat vietoje gali būti ir išverdami – vieno kilogramo koldūnų virimo kaina yra vos vienas euras, tačiau atėjęs klientas pasiims jau karštą, garuojantį patiekalą.

„Kas nori, koldūnus gali telefonu užsisakyti iš anksto. Taigi, daug kas dar garuojančius, karštus koldūnus išsineša pietums. Taip pat dar šilti išsinešami ir čeburekai, lietiniai, varškėčiai – viskas, ką tik žmogus išsirenka iš mūsų asortimento. Klientams tereikia mums paskambinti iš anksto ir mes vos per 15 minučių jau galime klientui atiduoti karštą ir valgymui paruoštą patiekalą. Pageidaujantiems, ant koldūnų dar ir pasirinkto padažo galime užpilti: tradicinių spirgučių, grietinės arba saldžios grietinėlės. Galiu pasidžiaugti, kad mes siūlome ne tik skanų ir kokybišką maistą, bet ir visada malonų bei gerą aptarnavimą“, – šypsojosi pašnekovė.

Taip pat ji pridūrė, kad visada laukianti ir klientų pasiūlymų, su kokiais dar kitokiais įdarais jie norėtų skanauti koldūnus. „Esame lankstūs ir pasiruošę išpildyti kliento lūkesčius bei pageidavimus“, – pridūrė ji.

Jokių skonio stipriklių!

Parduotuvės savininkė pabrėžė, kad bene svarbiausia jiems – gaminių kokybė, todėl visos koldūnams gaminti žaliavos yra naudojamos tik aukštos kokybės: pradedant miltais, baigiant įdarams naudojama mėsa, varške, bulvėmis, grybais.

„Miltus perkame baltus, kokybiškus, „Ekstra“ rūšies. Kiaulieną perkame iš lietuviško kapitalo kiaulių ūkių, patys mėsą ir susimalame. Kalakutieną perkame iš įmonės „Arvi kalakutai“, vištieną taip pat iš lietuviškų ūkių. Neperkame pramoniniu būdu užaugintų gyvūnų mėsos, mat norime, kad mėsa būtų gardi, tiktų mūsų skrandžiams. Labiau žiūrime ne kiekybės, bet kokybės“, – užtikrintai kalbėjo „Koldūninės“, įsikūrusios „Giraitės turguje“, savininkė.

„Į gaminius įdedame ne tik daug rankų darbo, dėmesio, bet ir meilės. Siekiame, kad mūsų koldūnai būtų ne tik skanūs, bet ir gražiai atrodytų. Džiaugiuosi, kad iki šiol nusiskundimų negavome“, – teigė D. Krapikienė.

Paklausta apie kainas, moteris prasitarė, kad išgirstanti pasakymų, kad čia neva brangu. Tačiau viską išsamiau suskaičiavus pasirodo, kad bendra suma nėra tokia ir didelė, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Jei kilogramas koldūnų kainuoja penkis eurus – už tiek gali pavalgyti penki žmonės. Taigi, vienos porcijos kaina gaunasi vos vienas euras, o ar tai brangu? Juolab kad mėsą perkame gerą ir kokybišką, tad patiekalas yra sotus ir skanus. Taigi, kokybė atitinka kainą“, – kalbėjo pašnekovė.

Kuo ypatingi „Koldūninės“ koldūnai?

O kas yra dažniausi „Koldūninės“ pirkėjai? Pasirodo, jaunos šeimininkės! „Šiais laikais žmonės grįžta namo iš darbų pavargę, nepasiruošę dar ir koldūnų gaminti. Tad pas mus ateina ir jaunos šeimininkės, nenorinčios gaminti koldūnų, tačiau juk vyrai šį patiekalą ypač mėgsta! Ateina ir vieniši, senyvo amžiaus žmonės. Jie perka vieną porciją koldūnų, kurios jiems vieniems visiškai užtenka. Kartais užsisako ir karštų – tuomet žmogui nereikia nei gaminti, nei virti, nei lėkštės plauti. Tarp senų žmonių populiariausi koldūnai su varške, bulvėmis, jaunesni žmonės dažniausiai pageidauja koldūnų su mėsos įdaru. Turime kelis klientus, kurie perka koldūnus ir su avienos įdaru“, – pirkėjų įpročius apžvelgė D. Krapikienė.
Ar įmanoma palyginti pirktinių iš didžiųjų prekybos centrų koldūnų bei „Koldūninės“ koldūnų skonius? – paklausiau D. Krapikienės.

„Oi, tai du nepalyginami dalykai, – nusijuokė moteris. – Pas mus įdarams naudojama mėsa, pagardinta tik natūraliais prieskoniais, o prekybos centruose naudojamas faršas, kuriame pridėta įvairių maistinių priedų. Mes negaminame didelių kiekių, todėl šaldytuvuose atsargų nelaikome – per savaitę viskas yra išperkama. Tačiau prekybos centruose šaldyti koldūnai gali gulėti net ir metus. Patikėkit, skoniai tikrai nepalyginami.“

Jei įprasti virti koldūnai nusibodo ir norisi patiekalą pasigaminti kitaip, siūlome kelis lengvus receptus su koldūnais:

  • Užšaldytus koldūnus sudėkite į keptuvę su saulėgrąžų aliejumi ir pakepinkite, kol gražiai pagels. Į šį patiekalą galima įdėti česnako, svogūno ar kitokių žalumynų. Viską užpilkite grietine, ant viršaus užbarstykite tarkuoto sūrio. Keptuvę uždenkite dangčiu ir dar pakepkite, kol išsilydys sūris. Koldūnus galima kepti ir gruzdintuvėje.
  • Koldūnus apkepkite ir sudėkite į molinius puodukus. Užpilkite daržovių sultiniu, įdėkite apkepintų pievagrybių. Pagal skonį įberkite druskos ir pipirų. Neuždengtus indelius šaukite į orkaitę, taip kepkite apie pusvalandį. Paruoštus koldūnus užpilkite grietine.
  • Sultinyje išvirkite morkas, bulves, saliero šaknį, petražoles. Išvirus daržovėms, sudėkite koldūnus, įdėkite keletą šaukštelių pomidorų padažo. Į paruoštą sriubą įberkite kalendros ir smulkiai supjaustyto česnako.
  • Koldūnus kiek apkepkite, kartu sudėkite smulkintus pomidorus, grybus. Viską sudėkite į kepimo formą ir užpilkite saldžia grietinėle. Ant viršaus užberkite šiek tiek sūrio. Kepkite orkaitėje, kol paviršius gražiai apskrus.

„Koldūninė“ „Giraitės turguje“ dirba darbo dienomis

nuo 8 iki 17.30 val., šeštadieniais nuo 8 iki 15 val.

Išankstiniai užsakymai priimami telefonu: 8 617 31 399.

Panašios naujienos