Tikriausiai kiekvienas žino ar bent jau yra girdėjęs posakį „Visi keliai veda į Romą“. Tad ir penktasis tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Skaitmeninis turizmo vadovas“ partnerių susitikimas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojas Neringą Maskoliūnienę, Aldoną Jasiulienę, Kristiną Balaikienę ir aštuntų klasių mokinius Medą Snarskytę, Ievą Rimkevičiūtę, Patriciją Padvilikytę, Aleksandrą Naujokaitę, Mykolą Labunską bei jų partnerius iš Turkijos, Portugalijos, Lenkijos ir Vokietijos atvedė į nedidelį Italijos miestelį Červeterį, kuris yra vos už pusvalandžio kelio nuo Romos.

Kadangi vienas iš šio progimnazijoje vykdomo projekto tikslų – sukurti skaitmeninį turizmo vadovą apie projekto partnerių gyvenamąją vietą, tad, tik atvykę į Červeterio mieste esančią „Istituto Comprensivo Cena“ mokyklą, šiltai sutikti ir su ja susipažinę, projekto dalyviai pradėjo darbuotis. Užsiėmimų metu mokiniai pristatė savo mokyklas, kūrė ir žaidė interaktyvius žaidimus partnerių kalboms mokytis, bendraudami su bendraamžiais iš kitų šalių lavino kalbinius gebėjimus. Vietos mokytojų organizuotų paskaitų metu tobulino fotografavimo įgūdžius, mokėsi redaguoti nuotraukas, kurti 3D muziejų. Mokytojai dalijosi patirtimi apie internetinių įrankių naudojimą, aptarė jau nuveiktus darbus. Darbinę susitikimo dalį vainikavo profesionalaus verslo plėtros ir rinkodaros specialisto Edoardo Verduci paskaita apie turizmo vadybą ir rinkodarą.

Tačiau koks gali būti turizmo vadovo kūrimas be pažinties su kraštu? Tad pažintis su Italija ir praktinis žinių pritaikymas prasidėjo nuo kelionės į vieną iš UNESCO saugomų paveldų – etruskų archeologines kapavietes. Toliau laukė XV a. statyta Bračiano pilis ir Bračiano ežero apylinkės, aeronautikos muziejus, senovinis Čerio miestelis ir, žinoma, didingoji Roma bei Vatikanas. Kas gali būti geriau nei gyvai išvysti Koliziejų, Panteoną, pažvelgti į Vatikaną ir jį supančią Romą nuo Šv.Petro bazilikos kupolo ar pamatyti paties Mikelandželo ir kitų garsių Italijos menininkų freskomis ištapytą Siksto koplyčią? Be to, gyvendami šeimose, mokiniai iš arti susipažino ir su šalies kultūriniais ypatumais, papročiais, tradicijomis, maistu, santykiais šeimose.

Penktasis partnerių susitikimas įvyko. Visi grįžo pasisėmę naujų idėjų, žinių, patirties, praplėtę draugų ratą ir nekantriai laukia bei ruošiasi paskutiniam šio projekto partnerių susitikimui atbundantį pavasarį Lietuvoje.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytoja Neringa Maskoliūnienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Panašios naujienos