Šią savaitę bus baigti rinkti duomenys apie lietaus pražudytus pasėlius Kėdainių krašto ūkininkų laukuose.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija nuo spalio 17 dienos kasdien lankosi rajono seniūnijose ir atlieka pasėlių apžiūrą.

„Ūkininkams yra pranešta, kad informaciją apie žuvusį derlių jie pateiktų savo seniūnijoms. Tuomet komisija atvyksta į seniūnijas ir apvažiuoja laukus, atlikdama žuvusio derliaus apžiūrą“, – sakė pasėlių žuvimo faktų nustatymo komisijos pirmininkas, savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Algimantas Žvikas.

Komisija, kurią taip pat sudaro savivaldybės ir kitų institucijų specialistai, lankomos seniūnijos specialistas žemės ūkio klausimais bei Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos deleguotas atitinkamos seniūnijos ūkininkas, aplankė didžiąją dalį rajono kampelių. Šią savaitę bus lankomos Vilainių ir Šėtos seniūnijos – pastarojoje ūkininkų patirti nuostoliai yra vieni didžiausių.

„Ūkininkai tikrai nepiktnaudžiauja, akivaizdu, kad nuostoliai ir žuvusių pasėlių plotai yra dideli“, – pastebi A. Žvikas. Konstatuojama, kad laukuose liko pūti dideli žirnių, miežių, bulvių, svogūnų derliaus plotai. Komisijos surinkti duomenys, juos susumavus ir užpildžius reikalingas formas,

iki lapkričio 1 dienos bus perduoti Žemės ūkio ministerijai.

Panašios naujienos