Sunku surasti vietovę Lietuvoje, kuri nebūtų kasdienybę smarkiai palengvinančių paštomatų: daugelis mūsų jais naudojasi beveik kasdien. Nors paštomatai suteikia mums galimybę patogiai ir paprastai atsiimti siuntas, pamažu įprantame jas ne tik gauti, bet ir siųsti patys. „Omniva LT“ užsakymu atliktos gyventojų apklausos duomenimis, per pastarąjį pusmetį tarptautinių siuntų paslaugomis naudojosi beveik kas penktas lietuvis (16 proc.). Paaiškėjo, jog siuntas į kitas valstybes dažniausiai siunčia mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai.

Tyrimų bendrovės „Norstat“ pavasarį atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad 2 proc. lietuvių siuntas siunčia į Latviją bei Estiją ir net 14 proc. – į kitas užsienio valstybes. Apklausa leidžia išryškinti įdomius tarptautinių siuntų paplitimo Lietuvoje rezultatus: analizuojant tuos atvejus, kai siuntos buvo siunčiamos ne į Baltijos šalis, siuntas į užsienį per pastarąjį pusmetį dažniausiai siuntė miestelių ir kaimo vietovių gyventojai. Net 33 proc. į kitas valstybes siuntas siunčiančių asmenų gyvena Lietuvos kaimuose, o dar 26 proc. – mažesniuose miestuose ir miesteliuose.

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų (90 proc.) į užsienį siuntas siunčia draugams ar giminaičiams. Dar 19 proc. grąžina internete pirktas prekes, o 16 proc. – parduoda ir siunčia prekes į kitas valstybes per įvairias e. prekybos platformas.

„Atlikę tyrimą matome, jog daugiau nei pusę tarptautinių siuntų Lietuvoje siunčia mažesnių miestų ir kaimų gyventojai. Analizuodami tarptautinių siuntų situaciją šalyje pastebime, kad regionuose gyvenantys žmonės savo siuntas dažniausiai siunčia užsienyje gyvenantiems artimiesiems. Kita vertus, ryškėja ir kita svarbi tendencija – vis daugiau miestelių gyventojų išbando internetinės prekybos privalumus bei imasi individualios veiklos: kuria e. parduotuves ir imasi prekiauti“, – teigia siuntų bendrovės komercijos vadovas Justinas Pileckas.

Titulinė nuotrauka: Net 33 proc. į kitas valstybes siuntas siunčiančių asmenų gyvena Lietuvos kaimuose, o dar 26 proc. – mažesniuose miestuose ir miesteliuose.