Kaip žinia, artėja didžiosios metų šventės. Kalėdų seneliui teks aplankyti labai daug jo laukiančių vaikų, reikia paruošti dovanas. Bus daug darbo, tad jam į pagalbą suskubo Sirutiškio bendruomenė, šiemet vėl vykdanti akciją „Sukurkim Kalėdas drauge!“.

„Tai yra mūsų tradicinė akcija, kurios metu kviečiame žmones pasidalinti turimais žaislais, žaidimais ar knygelėmis, kurie gal jau nebetelpa namuose ar, vaikams išaugus, yra nebenaudojami, bet gali suteikti džiaugsmo kitiems vaikams. Viską, ką surenkame iš gyventojų, perduodame Kalėdų seneliui Vytautui. Šis surviliškietis jau daug metų prieš Kalėdas važinėja po kaimus ir lanko rajono mažylius, įteikdamas jiems dovanų, kurias paaukoja geros valios žmonės. Tokiu būdu visi bendrai ir kuriame Kalėdas.

Šią akciją vykdome ne pirmus metus, sakyčiau, ketvirtus ar penktus. Kasmet pavyksta surinkti ne taip jau mažai. Pavyzdžiui, pernai – net tris maišus. Daugiausiai sulaukiame pliušinių žaislų. Smagu, kad atnešami žaislai yra švarūs, nesuplyšę, labai nenudėvėti, atrodo, kaip nauji. Tokia ir turi būti dovana. Pasitaiko, kad atneša ir žaidimų ar knygelių, bet jau rečiau“, – teigia viena iš Kalėdų senelio talkininkių, Sirutiškio padalinio bibliotekininkė Rasa Labunskaitė.

Akcija suvienija gyventojus

Pasak R. Labunskaitės, Sirutiškio bendruomenė gerumo nestokoja. Prieškalėdinėje akcijoje dalyvauja net ir iš užsienio šventėms sugrįžtantys kaimo gyventojai. O kai kas net pakalbina pasidalinti turimais žaislais ir savo giminaičius.

„Aš ir pati prašiau sesės pasižiūrėti, gal anūkei nebereikalingi kokie nors žaislai. Juos būtų galima perduoti Kalėdų seneliui, o šis jau tikrai žinotų, kam jie gali būti reikalingi“, – sako Rasa.

Perleidžiant žaislus, žaidimus ar knygeles kitiems, skatinamas ne tik gerumas, bet ir tvarumas. Juk būna, kad vaikas vos pora kartų perverčia knygutę ir tuo jo domėjimasis baigiasi. Bet jei neišmetame knygelės ir ją padovanojame, tai suteikia pažinimo džiaugsmą ir dar vienam vaikui.

Yra šeimų, kurios galbūt neišgali nupirkti dovanų savo vaikams, tad Kalėdų senelio apsilankymas ir iš jo rankų gautos dovanos jiems yra tikra šventė.

Gali prisidėti ne vien sirutiškiečiai

„Sirutiškyje ir aplinkiniuose kaimeliuose gyvena apie 400 gyventojų. Kaip aš sakau, gyvename priemiestyje, nuo miesto ribos esame nutolę vos per kilometrą, susisiekimas geras, patogu nuvykti į darbą, mokyklą, tad kaime pastebimai daugėja jaunų šeimų.

Kol kas į mūsų kvietimą aukoti žaislus atsiliepė nedaug gyventojų, bet nieko nuostabaus, juk dar tik lapkritis, Kalėdomis net nekvepia… Ankstesniais metais didesnis aktyvumas irgi pasijusdavo tik prieš šventes.

Šiemet akciją planuojame tęsti iki gruodžio 20-osios, kad dar spėtume dovanėles perduoti Kalėdų seneliui. Laiko dar yra, tad kviečiame visus peržiūrėti savo vaikų žaislus, gal su kažkuo jau laikas atsisveikinti?

Prisijungti prie mūsų akcijos gali ir miesto bei kitų kaimų bendruomenės,  mielai priimsime žaislus, stalo žaidimus ar knygeles, svarbu, kad jie būtų geros būklės. Kitų daiktų, pavyzdžiui, drabužių, nerenkame. Kažkada bandėme kaime inicijuoti išaugtų drabužių mainytuves, bet tai nepasiteisino, atnešama buvo daug daugiau nei buvo poreikis, todėl drabužių ar kitų daiktų neberenkame.

Talkinti Kalėdų seneliui buvo mūsų bendruomenės aktyvistės Kristinos Kulbienės idėja. Sumanymų ji nestokoja. Štai, ankstesniais metais ji kaimo vaikams buvo surengusi kūčiukų kepimo edukaciją, irgi buvo pakviestas Kalėdų senelis, buvo tikra šventė.

Norime, kad šventę pajustų ir kiti rajono vaikai. Tad, jei galite paaukoti žaislų ar kokių žaidimų, knygelių, atvežkite tai į Sirutiškio biblioteką (antradieniais–penktadieniais nuo 12 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 15 val.), adresu Žemaičių g. 1D, Sirutiškis“, – į geros valios žmones kreipiasi kraštietė Rasa Labunskaitė.