Itin svarbią pergalę prieš tiesioginius varžovus dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas – Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (8:23) antradienį Kėdainiuose „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo Alytaus „Dzūkija“ (10-19).

Nikolos Vasilevo auklėtiniai 71:57 (21:13, 20:17, 14:18, 16:9) patiesė „Nevėžio-Optibet“ (8-23) ekipą.

Dzūkams ši pergalė leido turnyrinėje lentelėje pasivyti „Šiaulius“ (10-19), o Kėdainių komandai pralaimėjimas dar labiau sumenkino šansus patekti į atkrintamąsias.

Mačas buvo ypatingas ir tuo, kad rungtynes po kone pusmečio pertraukos tribūnose galėjo stebėti sirgaliai.

BNS/LKL nuotr.

„Dzūkai“ atitrūko po 10 min.

Prabėgus pusei pirmojo kėlinio, alytiškių gynėjas Paulius Danisevičius jau buvo realizavęs tris tritaškius, o komandos žengė koja kojon – 9:9. Visgi po dešimties minučių priekyje buvo svečiai – 21:13.

Antrajame ketvirtyje kėdainiečiams ir toliau sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovų krepšio, o pastarieji nesnaudė ir pradėjo triuškinti šeimininkus – 33:16. Nors preš ilgąją pertrauką jų pranašumas kiek aptirpo, dzūkai ilsėtis išėjo pirmaudami 41:30.

Mažiausias skirtumas – 7

Po pertraukos „Nevėžio-Optibet“ puolimo mašina strigo, tačiau ją išjudino du kapitono Juliaus Kazakausko tritaškiai. Juliaus Juciko dvitaškis, sumažinęs atsilikimą iki 7 taškų (40:47), Alytaus ekipą privertė prašyti pasitarimo. Tokį patį pranašumą alytiškiai nusinešė ir į lemiamą kėlinį (55:48).

Paskutiniąsias dešimt minučių geriau pradėjo „Dzūkija“, sulig Mato Juciko dėjimais susigrąžinusi dviženklę persvarą – 63:53. Likus kelioms minutėms, svarbų tolimą metimą realizavo P. Danisevičius ir dzūkų pranašumui grėsmės nebekilo, jie triumfavo 71:57.

Kėdainiečiai – nežaidė

„Dzūkija“: P. Danisevičius 14 (4/8 trit., 4 rez. perd.), Vytenis Čižauskas 13 (4 rez. perd.), Artūras Jomantas 11 (16 naud. bal.), Giedrius Staniulis ir M. Jucikas po 8, Martynas Zigmantavičius 7.

„Nevėžis-Optibet“: Rafa Luzas 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 20 naud. bal.), J. Kazakauskas 12 (3/5 trit., 10 atk. kam., 15 naud. bal.), Abramo Canka (7 atk. kam.) ir Sedrickas Barefieldas po 10, J. Jucikas 8 (9 atk. kam., 17 naud. bal.).

Trys kėdainiečiai, registruoti „Nevėžyje-Optibet“, į aikštelę per rungtynes praktiškai nebeišleidžiami. Justas Tamulis rungtynėse su „dzūkais“ ant parketo pasirodė vos 3:48 min. Ignas Lukošius išvis neįžengė į aikštelę. O Mato Razbadausko treneris net neįtraukė į komandos sąrašą rungtynėms.

M. Kiltinavičius – patenkintas

Prie „Nevėžio-Optibet“ vairo pakiliai sugrįžęs vyr. treneris Marius Kiltinavičius po septintų prapiltų rungtynių ir, kaip pats pripažino, praloštų svarbiausių sezono rungtynių, išlieka ramus: „Esu patenkintas komandos pastanga. Tikrai atidavė visą save…“

Rungtynių statistikos palyginimas

Komanda2P3PFTREBASPFTOSTBSEFFPTS
MA%MA%MA%ODTCMRVFVAG
Nevėžis-Optibet123534%83324%91656%18325081322155216057
Dzūkija234353%62227%71164%7303715221386127171

Tačiau taip neatrodo komandos sirgaliams, kurie socialiniuose tinkluose pliekia komandą ir jau „laidoja“ sezoną nebesitikėdami, kad „Nevėžis-Optibet“ pakils iš paskutinės turnyro lentelės vietos. Gal ir todėl į šias rungtynes Kėdainių arenoje nesusirinko nė leidžiamas skaičius (150) sirgalių.

Šansai – artėja prie nulio

„Nevėžiui-Optibet“ reguliariajame sezone dar liko sužaisti 5-erias rungtynes. Rytoj, šeštadienį, jų laukia Panevėžio „Lietkabelis“. Po to – „Žalgiris“, „Rytas“ ir dvejos rungtynės su atsigavusiais ir pergales šluojančiais „Šiauliais“.