Šeštadienį į Europą atkeliausianti audra Dudlis nemalonių oro permainų žada ir Lietuvoje. Mokslo svetainėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ prognozuojama, kad gali pasikartoti sausio scenarijus, kuomet šalį, ypač pajūrį, siaubė katastrofinio stiprumo vėjas, kuris guldė medžius, niokojo gyventojų turtą ir nemažai vartotojų paliko be elektros energijos.

Stipriausi vėjo gūsiai su gausių kritulių porcija šeštadienį, spėjama, bus vakariniuose ir pietvakariniuose šalies rajonuose. Čia vėjo greitis pasieks stichinį lygį – 28-30 m/s. Kituose Lietuvos regionuose vėjas bus kiek silpnesnis – vietomis 22-27 m/s (Kėdainiuose apie 22 m/s), bet vis tiek gali kelti pavojų ir padaryti žalos. Gyventojams patariama saugotis. Rekomenduojama nestatyti automobilių po aukštais medžiais ar po elektros linijomis, visuose statiniuose uždaryti langus, duris, atidžiai apžiūrėti, ar nereikia priveržti atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus, langines, užsandarinti plyšius.

Žemėlapis: meteologix.Vėjo greitis (km/h) gūsiuose šeštadienį pirmoje dienos pusėje (100 km/h = 28 m/s).

Patariama kiemuose ir balkonuose nelaikyti lengvai pakeliamų daiktų. Privačių namų savininkams rekomenduojama net šiukšlių konteinerius įstumti į garažą ar ūkinį pastatą.

Kadangi orai šiek tiek atvės, prognozuojama, kad šeštadienio naktį turėtų pasirodyti sniegas, dienos metu – šlapdriba. Patariama įvertinti pasikeitusias oro sąlygas ir pasirinkti saugų važiavimo greitį.

„Kėdainių mugės“ ir mokslo svetainės „Orai ir klimatas Lietuvoje“ inf.