Naujuosius metus jaunieji mūsų krašto šiuolaikinių šokių atlikėjai pradės pasirengimu Lietuvos šimtmečio dainų šventei „Vardan tos…“.

Du šiuolaikinio šokio kolektyvai – Kėdainių šviesiosios gimnazijos „XXM“ bei Krakių kultūros centro „Step by step“ – rengiasi dalyvauti į Dainų šventės programą įtrauktame pučiamųjų instrumentų orkestrų koncerte „Vario audra“, kuris vyks kitais metais, liepos 5-ąją, „Siemens“ arenoje Vilniuje.

Pasak šokio kolektyvų vadovės Ritos Rudokaitės-Stanišauskienės, kėdainiečiai ir krakiškiai sulaukė choreografės, šokio pedagogės Živilės Miškinytės – Tubelienės kvietimo be atrankų dalyvauti „Vario audros“ koncerto metu vyksiančiame choreografiniame pasirodyme.

„Mūsų laukia didelis darbas, tačiau šiam pasirodymui choreografiją kurianti Ž. Miškinytė – Tubelienė patikino, kad šokis bus modernus, vadinasi, darysime tai, ką geriausiai mokame, – šypsosi kolektyvų vadovė R. Rudokaitė. – Priimti šį iššūkį paskatino ir kvietimo autorės išsakytas noras dirbti su pozityviais, gerą energiją skleidžiančiais vaikais ir jaunuoliais. O „XXM“ ir „Step by step“, jos nuomone, ir yra būtent tokie kolektyvai.“

Kėdainiečiai ir krakiškiai didžiosiose šokių scenose yra gerai pažįstami, jie – nuolatiniai šalies vaikų ir jaunimo šokių festivalio – konkurso „Norim kilt“ dalyviai, prizininkai, laureatai. Taip pat kasmet sėkmingai pasirodo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse rengiamuose konkursuose, festivaliuose.

„Nors atrodytų, kad šie vaikai ir jaunuoliai jau daug kur buvę, daug matę ir patyrę (nes jie aktyvūs, ne tik šoka, bet ir dalyvauja kitose veiklose), jie – labai smalsūs, geranoriški, viskuo besidomintys ir visko norintys. Todėl dėl dalyvavimo Dainų šventėje šokėjai net neabejojo, jie nusiteikę rimtam darbui. Jau pirmąjį sausio savaitgalį į Kėdainius atvyks choreografė Ž. Miškinytė – Tubelienė, kuri su šokėjais dirbs dvi dienas. Vėliau „šlifuosime“ tai, ko išmoksime“, – pasakojo kolektyvų vadovė.

„XXM“ ir „Step by step“ kolektyvuose šoka 14–18 metų šokėjai. R. Rudokaitė ugdo ir mažųjų šokėjų kartą: vadovauja Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos šiuolaikinio šokio kolektyvui „Artišokas“, taip pat, kaip jau tapo tradicija, su šokio pasauliu pradeda supažindinti pačius mažiausius – savo ugdomus pirmokėlius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.