Ketvirtadienio popietė. Savivaldybės darbuotojai nedrąsiai žvilgčioja per duris, mat pastato kieme gausu šurmulio – baltą kimono apsirengusių kyokushin karatė klubo „Stoikas“ sportininkų, kurie ne tik garsiai šūkčiojo, bet ir, sustoję į eilę, intensyviai smūgiavo rankomis.

Karatė klubo „Stoikas“ treneris Vaidas Rudelis didžiuojasi savo auklėtiniais, prisijungusiais prie akcijos.

„Šiais metais Lietuva mini šimto metų valstybės atkūrimo jubiliejų, tad Lietuvos kyokushin karatė federacija visoje Lietuvoje organizavo akciją „Šimtas smūgių su kiai“. Prie jos prisijungė 57 Lietuvoje veikiantys klubai, žinoma, šį iššūkį priėmė ir kėdainiečiai. Vaikai labai noriai sutiko dalyvauti akcijoje“, – pasakojo klubo „Stoikas“ treneris Vaidas Rudelis.
Prie savivaldybės „Stoiko“ sportininkai šūkiu kiai palydėjo visus šimtą seiken tsuki – vadinamųjų smūgių į pilvą.

Nors tądien lauke spaudė beveik 12 laipsnių šaltis, tai nesutrukdė jauniesiems kovotojams atlikti savojo kiai. V. Rudelis pasakojo, kad kiai – tai riksmas, palydintis smūgį. Šis žodis savyje talpina daug prasmių, netgi viena kitai priešingų: ir pergalę, ir skausmą, ir nusivylimą. „O mūsų sportininkai gali skausmą, šaltį, nuovargį drąsiai iškentėti“, – šyptelėjo patyręs karatistas.

Vienas geriausių Lietuvos karatistų – Rokas Kačiulis – taip pat dalyvavo Lietuvos šimtmečiui skirtoje akcijoje. Vaikinas prisipažino – stovėti ir smūgiuoti jam buvę visai nešalta, tačiau garbė taip paminėti Lietuvos šimtmečio šventę.

Prie akcijos mielai prisijungė ir penkerius metus šią sporto šaką kultivuojanti Edilija. Guvi mergaitė sakė, kad padaryti šimtą smūgių buvo visai nesunku.
„Man buvo tikrai nešalta, nes toks jau mūsų sportas. Lankau karatė, kad mokėčiau apsiginti ir galėčiau sau įrodyti, kad galiu. Išgirdusi trenerio pasiūlymą sudalyvauti šioje akcijoje, iš karto sutikau“, – šyptelėjo jaunoji kovotoja.

Rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė, išėjusi pasveikinti karatistų, stebėjosi jaunųjų sportininkų ištverme – juk lauke tvyrojo išties žema temperatūra!
„Bet kokiu atveju, tai, ką darė mūsų jaunieji sportininkai, yra verta pagarbos. Savivaldybės darbuotojai kaip tik ėjo pietauti – kai kurie jų prisijungė stebėti renginį, tad tikiu, kad jiems visiems „Stoiko“ sportininkų akcija pakėlė nuotaiką visai dienai“, – šyptelėjo vicemerė.

[tribulant_slideshow gallery_id=”342″]

Panašios naujienos