„Mūsų bendrabutyje jau nėra tiek daug vaikų, kiek buvo prieš kokius penkerius metus, tačiau vaikiško šurmulio čia tikrai netrūksta. Kad mažiesiems netektų nuobodžiauti, mes nuolat sugalvojame įvairių veiklų: būna ir kasdienių užsiėmimų, ir tradicinių bei kalendorinių švenčių“, – sakė Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio vadovė Regina Chmieliauskienė.

Paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio darbuotojos savo globojamus vaikus nuolat pakviečia į linksmas ir nuotaikingas šventes.

Paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio darbuotojos savo globojamus vaikus nuolat pakviečia į linksmas ir nuotaikingas šventes.

Moteris pasidžiaugė, kad turi visą būrį talkinančių socialinių darbuotojų, kurios padeda rūpintis socialinės rizikos šeimose augančiais vaikais. „Iš viso mieste globojame 77 šeimas, kuriose auga 134 vaikai. Darbo socialinėms darbuotojoms tikrai netrūksta. Juk vienas šeimas tenka lankyti ir joms patarti bei padėti kas savaitę, o kitas lankome kasdien. Turime labai skirtingų situacijų, tad kaskart tenka elgtis labai atsakingai, nors ir skirtingai“, – kasdieniais rūpesčiais dalijosi R. Chmieliauskienė.
Socialinės darbuotojos itin džiaugiasi, kai pavyksta prisibelsti į mažųjų globotinių širdeles ir juos kažkuo sudominti. Moterys pasakojo, kad vaikai noriai ateina į užsiėmimus, ruošiasi šventėms, mokosi eilėraščių, dainelių. „Ypač aktyvus būna įvairių atostogų metas. Tada vaikams nereikia eiti į mokyklas, jie turi daug laisvo laiko ir ieško kuo užsiimti. Mes nenorėdamos, kad mažieji dykai slampinėtų ir krėstų išdaigas, jiems pasiūlome turiningų užsiėmimų. Džiugu, jog laisvalaikio kambarys Šėtos gatvės 91-ajame name tokiomis dienomis niekada nebūna tuščias, o klega nuo vaikų balsų“, – sakė paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio vadovė.
Viena pastarųjų ir linksmiausių švenčių vaikams, kuriuos bandoma įtraukti į visavertį gyvenimą, kad jie nejaustų atskirties nuo visuomenės, buvo rudenėlio palydos. Vaikai drauge su socialinėmis darbuotojomis linksminosi, kalbėjo apie sveiką mitybą, ragavo daržovių patiekalų. „Pramogaujame taip, kad būtų linksma ir kad naudingų žinių sužinotume“, – šypsojosi renginio organizatorės.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.