Trys iš dešimties rajono  kolektyvų buvo iškovoję teisę varžytis antrajame konkurso „Sidabriniai balsai“ etape. Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Sonata“, Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vokalinis moterų ansamblis „Ieva“ ir Kėdainių kultūros centro vokalinis duetas „Ratūta“ su Raseinių, Visagino, Ukmergės, Širvintų, Kauno, Jonavos, Vilniaus, Kaišiadorių dainininkais kovėsi dėl teisės rudenį dalyvauti finaliniame konkurso pasirodyme Šv. Kotrynos bažnyčioje.

„Sonata“ įvertinta pirmo laipsnio diplomu ir pakviesta dainuoti finaliniame konkurso etape.

Sonata“ įvertinta pirmo laipsnio diplomu ir pakviesta dainuoti finaliniame konkurso etape.

Tokią teisę iš kėdainiečių atstovų trejeto iškovojo dainingosios josvainietės, vadovaujamos Vytauto Greičiaus. Autoritetingos komisijos sprendimu „Sonata“ apdovanota pirmojo laipsnio diplomu ir keliaus dainuoti į Vilnių, o „Ieva“ ir „Ratūta“ įvertintos antrojo laipsnio diplomais.

Kėdainiuose vykusiame antrajame konkurso etape iš viso varžėsi dvidešimt kolektyvų. Vertinimo komisijos pirmininkės, Lietuvos liaudies kultūros centro Muzikos poskyrio vadovės Aurelijos Andrejauskaitės teigimu, šio konkurso dalyviams keliami itin aukšti reikalavimai: „Kas penkerius metus vykstantį šį konkursą mes vadiname didžiuoju vokalinio turto surašymu. Visi dalyviai stengiasi per penkiolika minučių parodyti, ką turi geriausio. Dainų repertuaras skamba labai margas. Iš viso pirmajame ture varžėsi apie 300 dalyvių, antrajame ture liko bemaž pusė, o į finalą važiuos tik patys geriausi dainininkai.“

„Ratūtos“ duetas įvertintas antrojo laipsnio diplomu.

„Ratūtos“ duetas įvertintas antrojo laipsnio diplomu.

„Mums šis konkursas nėra naujiena. 2005 metais mes esame pelnę konkurso trečio laipsnio diplomą. Vadinasi, jau pasitikrinome, kad josvainietės dainuoja darniai ir gražiai. Dabar irgi norėtume parodyti gerus rezultatus. Labai atsakingai rinkomės kūrinius, norėjome kuo geriau parodyti dainininkių talentus, gebėjimus ir balsų galimybes“, – prieš pasirodymą sakė moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ vadovas Vytautas Greičius.

 

 

Ansambliui „Ieva“ vertintojai irgi skyrė antrojo laipsnio diplomą.

Ansambliui „Ieva“ vertintojai irgi skyrė antrojo laipsnio diplomą.

Antrojo laipsnio diplomu įvertinto dueto „Ratūta“ vadovė Gintarė Brazinskienė teigė, kad scenoje dainuoti nėra lengva: „Mes kartu su Greta dainuojame maždaug ketverius metus. Konkursui rinkomės skirtingas, bet gražias dainas. Tokie savęs parodymai labai skatina pasitempti. Be to, konkurse turime galimybę ne tik save parodyti, bet ir pamatyti kitų gebėjimus.“

Panašios naujienos