Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos pašykštėjo dviejų lentelės kaimynų dvikova. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (10-12) išvykoje 107:95 (29:14, 21:22, 33:28, 24:31) nugalėjo „Šiaulius“ (10-12).

Svečiai rungtynes pradėjo itin efektyviu puolimu – greitos atakos ir puolime rinkti kamuoliai leido anksti atitrūkti 27:8. Prie šiauliečių puolimo išjudinimo pasižymėjo ir debiutinius taškus „Betsafe-LKL“ pelnęs 18-metis Deividas Žukauskas. Darylas Doualla apie tai pamiršti privertė galingu dėjimu per Arminą Urbutį – 47:32.

Dar didesnį pagreitį „Nevėžis-Optibet“ įgavo po ilgosios pertraukos, vien per trečiąjį kėlinį suvertęs 33 taškus. „Šiauliai“ dar sugebėjo prisitraukti iki trylikos taškų skirtumo (70:83), tačiau šį spurtą užgesino Brado Davisono tritaškis, Jono Zohore žingsniai bei Deshawno Freemano dvitaškis – 88:70.

Šeimininkų bandymą atsitiesti sulėtino nesportinė Donato Sabeckio pražanga, nors Eimantas Stankevičius netrukus ūpą pakėlė dar vienu tritaškiu – 80:92. Vis dėlto svečiai nepaleido kontrolės iš savo rankų, o B. Davisonas tritaškiu pelnė ir šimtąjį komandos tašką. Mačo pabaigą pristabdė D. Freemano nesportinė pražanga, bet jas uždarė Mariaus Valinsko tolimas metimas.

Būtent M. Valinskas tapo efektyviausiu mačo žaidėju – 34 minutės, 17 taškų (2/5 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 4/7 baudų metimų), 5 atkovoti, 2 perimti ir 5 prarasti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų, 10 išprovokuotų pražangų bei 32 naudingumo balai.

Abi komandos šiame mače vertėsi be savo lyderių – traumuos iš rikiuotės patraukė Artūrą Žagarą ir Martyną Varną.

Šiauliečiai fiksuoja jau trijų pralaimėjimų seriją, Kėdainių klubas atsitiesė po dviejų nesėkmių paeiliui.

Tokia rungtynių baigtis lėmė, kad komandos susilygino turnyro lentelėje ir kartu su Klaipėdos „Neptūnu“ (10-12) balansuoja ties atkrintamųjų riba, besidalindami 7–9 vietas.

„Šiauliai“: Kyle’as Mangasas ir Paulius Danusevičius (4/7 tritaškių, 7 atk. kam.) po 18, Eimantas Stankevičius 16 (3/7 tritaškių), Danielis Baslykas 9, Jonas Zohore (5 atk. kam.) ir Arminas Urbutis po 8, Deividas Žukauskas 6, Donatas Sabeckis 5 (7 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas (7 atk. kam.) ir Darylas Doualla po 18, Marius Valinskas 17 (5 atk. kam., 10 rez. perd., 5 klaidos, 10 išpr. praž.), Bradas Davisonas 16 (4/6 tritaškių), Timas Lambrechtas 15 (10 atk. kam.), Danielius Lavrinovičius 13.

Kitas „Betsafe-LKL” rungtynes „Nevėžis-Optibet” žais sekmadienį, kovo 19 d., Kėdainių arenoje su Panevėžio „Lietkabeliu”. Rungtynių pradžia 19:10 val. Tesioginė transliacija – per BTV.