IMG_9957Valstybinis Šiaulių dramos teatras į Kėdainių profesionalių teatrų dienas „Melpomenės dovanos 2015“ atveža vaikiškų istorijų ir tautos legendų išmintį: spektaklį vaikams „Mikė“ pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“ (rež. A. Pociūnas) ir pagal žydų tautos legendą Aleks Tarn sukurtą mistinę muzikinę dramą „Dibukas“ (rež. R. Banionis).

Pasiilgusieji ko nors nuotaikingo, šviesaus ir viltingo, turėtų nepraleisti spektaklių kovo 12 dieną, ketvirtadienį, 11 ir 18 valandą Kėdainių kultūros centre.

Spektaklis „Mikė“ – nuotykiai su draugais

Kas gi nepažįsta mielo Mikės Pūkuotuko? Jau kelios kartos užaugo su įžvalgiu „filosofu“ Mike Pūkuotuku, skaitydamos knygas, žurnalus, žiūrėdamos animacinius filmus. O dabar jis pats atvyksta į svečius. Ir ne vienas, o kartu su ištikimais draugais. Spektaklis „Mikė“ – puiki galimybė ir vaikams, ir suaugusiems apsilankyti Šimtamylėje Girioje, susitikti su mylimais personažais: neprilygstamuoju Mike (aktorius Aurimas Pintulis), pasisvečiuoti pas Knysliuką (aktorė Lina Bocytė), linksmintis kartu su Tigru (Aidas Matutis), klausytis išmintingos Pelėdos (aktorė Vilija Paleckaitė) pasakojimų ar rasti uodegą nelaimingajam Asiliukui Nulėpausiui (aktorė Danguolė Petraitytė), leistis į nuotykius su Triušiu (aktorius Dalius Jančiauskas). Spektaklyje skamba daug juoko, muzikos ir linksmų Mikės eiliuotų dainelių.
Spektaklio trukmė 1 val. Bilieto kaina 1,50 € ( 5 Lt 18 ct). IMG_8808

„Dibukas“: dviejų mylinčių sielų mirtis neišskiria

Žydų folklore sklando legendos apie dibuką ­– „nuogą sielą“, kuri šeimininkui mirus negali nusiraminti ir patekti į aną pasaulį. Dibukas įsiskverbęs į gyvo žmogaus kūną ir sielą, pakeičia to žmogaus asmenybę, o išvaryti jį gali tik rabino egzorcizmas… Užrašęs vieną iš šių tautos pasakojimų Szymonas Anskis sukūrė pjesę, kuri pelnė tarptautinę šlovę (buvo ne vieną kartą ekranizuota, statoma teatre ir televizijoje, pagal ją sukurta daug muzikos kūrinių, baletas ir opera). Jo pjesės motyvais Aleks Tarn (Aleksejus Tarnovickis) parašytą dramą „Dibukas“ režisavo Raimundas Banionis. Mistinė muzikinė drama „Dibukas“ – šviesus spektaklis-sakmė, paremta žydų tautosaka, mistika ir giliu psichologiškumu. Turtingas pirklys nori ištekinti savo dukterį Lėją už pasiturinčio ir išvaizdaus jaunuolio, nepaisydamas merginos jausmų dingusiam mylimajam ir jaunystės draugui duoto pažado, kad jų vaikai susituoks. Mylimasis Chonenas į miestą netikėtai grįžta vestuvių išvakarėse, įvaldęs mistines Kabalos galias. Visus planus apverčia mįslinga jaunuolio mirtis ir dar paslaptingesnis Lėjos negalavimas. Tėvas susirūpinęs, kokia liga įsimetė į dukters kūną, kreipiasi pagalbos į rabiną. Amžinas klausimas: meilė – tai dovana, liga ar apsėdimas. Dvi mylimųjų sielos apsigyvena viename kūne, kad galėtų būti kartu amžinai. Meilė nugali viską, net mirtį, tiesiog ją paneigdama.

IMG_9366Vaidina: Inga Jarkova, Aurimas Žvinys, Sigitas Jakubauskas, Rolandas Dovydaitis, Antanas Venckus, Lina Bocytė, Eduardas Pauliukonis, Juozas Bindokas, Nomeda Bėčiūtė, Spektaklio trukmė 2 val. 30 min. Bilieto kainos: 7, 24 € ( 25 Lt) ir 5,79 € ( 20 Lt). 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.