Kovo 17 d., penktadienį, išankstinis balsavimas vyks tik iš namų, jame gali dalyvauti neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, bei asmenys sulaukę daugiau nei 70 metų.

Likę rinkėjai savo valią galės pareikšti sekmadienį, kovo 19-ąją.

Pirmame rinkimų Kėdainiuose etape iš namų pabalsavo 2 212 rinkėjai. Iš viso Kėdainių rajono savivaldybės rinkimų apygardos Nr. 19 sąraše yra 39 342 rinkėjai.

Per tris išankstinio pakartotinio balsavimo rinkimų apygardoje ir spec. punktuose Kėdainiuose jau pabalsavo 1661 rinkėjai, t. y. 4,21 proc. Pirmame etape iš anksto (be balsuojančių namuose)pabalsavo šiek tiek daugiau – 1764, t. y. 4,48 proc.

Pakartotinio balsavimo dieną – kovo 19-ąją, sekmadienį – rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes. Balsavimas taip pat bus organizuojamas nuo 7 iki 20 valandos.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių.

VRK taip pat maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senjorus, neįgaliuosius, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.