Kėdainiečiai šį vakarą turės progą pamatyti spektaklį, kuris bus papildytas šiuolaikinėmis technologijomis. Nekasdienį spektaklį ,,FIKCIJA made in social media“ pristatys Alytaus miesto teatras.

Kaip teigia spektaklio kūrėjai, šis technologijomis papildytas garso ir vaizdo spektaklis yra apie šiuolaikinį žmogų ir vieną didžiausių priklausomybių.

Tai teatro komiksas apie šiandienos komunikacijos formas ir būties greitį.

Čia situacijų mozaika kuriama veiksmo teatro, gatvės teatro, šokio ir plastikos elementais. Spektaklio režisierė Rūta Bunikytė – viena produktyviausių jaunosios kartos Lietuvos teatro kūrėjų, kuri didelį dėmesį skiria šiuolaikinei scenai ir kūrinio aktualumui šių dienų visuomenei.

,,Spektakliui pasitelkiamos 8 aktorių gyvenimo dienos istorijos ir jų kuriama „naujoji žemė”. Jie skirtingo amžiaus, skirtingų socialinių grupių ir skirtingo gyvenimo būdo, tačiau visus juos jungia rutina, priklausomybės ir baimės – jų realybės fikcija.

Telefonas tapo mūsų antroji pusė. Jis – mūsų įrankių, paslapčių, norų stebuklinga dėžutė. Be jo mes neįsivaizdavome savo gyvenimo. Keitėsi įpročiai, bendravimas, santykiai, bet nesikeitė žmogaus prigimtis laisvei. Viskas buvo puiku, kol netapo nepakenčiama. Ši idealoginė meilė pradėjo virsti paniška priklausomybe. Atėjo laikas išsiskirti arba sukurti naująjį pasaulio modulį.

Tai – naujoji žemė. Ar pavyks išeiti ar teks laukti būti paliktam? Jei Kūrėjas būtų media, kokį žmogų jis sukurtų? Kas laimės: žmogaus sąmonė ar dirbtinis intelektas?

Nuo poreikio investuoti į savo socialinį herojų nepakeliame akių ir užsiauginame medijų kuprą. Vietoj saulės šviesos renkamės 7 centimetrų asmeninę ekrano šviesą, vietoj tikro pojūčio – populiarią galinę užsklandą. Ar tai ne Leonardo Da Vinči ,,Paskutinė vakarienė”, kur vienoje stalo pusėje sėdi tikrasis ,,aš”, o kitoje mano ,,socialinių tinklų herojus” ? O gal viskas tik fikcija?

Ar išdrįsite susitikti su tikruoju savimi ir sąžiningai atsakyti į klausimus? Kiek laiko per dieną išbūnate be telefono? Su keliais draugais iš Facebook tinklo iš tiesų draugaujate? O jei nebūtų socialinių tinklų ir telefonų – kaip atrodytų Jūsų diena?”, – daugybe klausimų intriguoja kūrėjai.

Spektaklis yra nemokamas. Jo pradžia – 18 val., tačiau prašoma į rotušės kiemelį atvykti keliolika minučių anksčiau.

Parengta pagal organizatorių inf.

(Kėdainių turizmo ir verslo centro nuotr.)