Sekmadienį Lietuvoje vyksta antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Rinkimų apylinkės duris atveria 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

ELTA primena, kad už perrinkimo siekiantį prezidentą G. Nausėdą pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, o už konservatorių kandidatę, premjerę I. Šimonytę – 20,05 proc.

Rinkėjai balsuoti gali bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1 895 vietose visoje Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę savo gyvenamąją vietą. Rinkimų apylinkių sąrašas>>

Svarbu turėti asmens tapatybės dokumentą, kuris gali būti ir pasibaigusio galiojimo.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad per tris balsavimo iš anksto dienas antrajame prezidento rinkimų ture iš viso balsavo beveik 169 tūkst. rinkėjų.

Kėdainių savivaldybės rinkimų apygardoje Nr. 19 jau pabalsavusiųjų yra 4 534 rinkėjai (t. y. 11,76 proc. nuo visų 38 540 rinkėjų). I-ame rinkimų ture iki rinkimų dienos pabalsavusiųjų Kėdainiuose dviem šimtais buvo daugiau – 4 744 (12,37 proc.). Namuose pirmame ture pabalsavo 2 385 kraštiečiai, antrame – 2 405.

Nuo vidurnakčio yra įsigaliojęs agitacijos draudimas, kuris tęsis iki kol sekmadienio vakarą baigsis balsavimas šiuose rinkimuose.

Taip pat rinkėjams, susidūrusiems su atlygio, dovanų, nemokamo pavėžėjimo balsuoti ar kitais siūlymais, VRK pataria nedelsiant apie atvejį informuoti komisiją arba policiją.

Autorius

Panašios naujienos