Prabėgo 82-eji metai, kai netoli Kėdainių, Daukšių kaime buvo nužudyti net 2076 Kėdainių miesto, Šėtos ir Žeimių miestelių žydai: 710 vyrų, 767 moterys ir 599 vaikai, kurie šalia mūsų gyveno beveik 300 metų ir buvo sunaikinti vien dėl savo tautybės. Šiandien kėdainiečiai kviečiami pagerbti nekaltai žuvusiųjų atminimą.

Minint 82-ąsias Kėdainių žydų bendruomenės sunaikinimo metines, visi, besidomintys istorija, yra laukiami Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre, kur 15 val. vyks Kėdainiuose gimusio gydytojo Dr. Arono Piko prisiminimų knygos apie Holokaustą „Notes from the Valley of Slaughter“ („Prisiminimai iš žudynių slėnio“) pristatymas. Dalyvaus knygos vertėjas žurnalistas Andrew Cassel iš JAV ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius Dr. Simonas Strelcovas.

Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

17 val. organizuojama „Atminimo kelio“ eisena bei Kėdainių žydų bendruomenės sunaikinimo 82-ųjų metinių minėjimas prie Holokausto aukų masinės kapavietės (Daukšių k,. Kėdainių r.)

Organizatoriai: Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių žydų asociacija Izraelyje, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

„Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.

Organizatorių nuotr.

Panašios naujienos