Teatras TABLE TALK, sekmadienį, birželio 18 d., 18 val. kviečia Krakių kultūros centre (Laisvės a. 1, Krakės, Kėdainių r.) pamatyti spektaklį „Kas trenkė durimis?” (premjera įvyko 2022 m. liepos mėn.).

Spektaklio režisierė – krakiškė Erika Usevičiūtė. Spektaklyje vaidina: Rita Rudokaitė-Stanišauskienė, Paul Stuart Attmere, Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė.

Spektaklio „Kas trenkė durimis?” personažai, klaidžiodami santykių labirintais, vėl ir vėl įkliūdami į buities spąstus, ieško rojaus, iš kurio kažkadais buvo išvaryti.

Jie tarsi pasmerkti nepaliaujamam troškimui tą rojų surasti. Kaip vaikai smėlyje, braižo rojaus pradžios ir pabaigos linijas, savo galvoje aiškiai įsivaizduodami, kaip rojus atrodo.

Ar aptikęs rojų, žmogus gali atpažinti jį? Ar galima užtrenkti rojaus duris? O užtrenkus jas, ar įmanoma rasti kelią atgal?

Apie „Table talk” teatrą

Teatras „Table talk” (užstalės pašnekesiai) Krakėse susikūrė beveik prieš keturis metus 2019 metų vasarą. Tiesa, tuomet trupė tiesiog intensyviai mokėsi įvairių teatro disciplinų, generavo idėjas.

Nuo pat susikūrimo pradžios trupės nariai pasiskirstė vaidmenimis: Erika Usevičiūtė ėmėsi režisieriaus pareigų, o Paul Attmere, Rita Rudokaitė Stanišauskienė ir Aistė Dubinkaitė – Stankevičienė tapo aktoriais.

Pandeminis laikotarpis gerokai pakoregavo teatro planus, todėl pirmoji premjera „Kas trenkė durimis” pasirodė tik 2022 metų liepą. Tų pačių metų rugsėjį, kartu su Kėdainių krašto muziejumi, „Table talk” vykdė projektą „Radviliada” ir Kėdainių miesto jubiliejaus proga padovanojo muzikinį objektų ir judesio spektaklį „Ko nesusapnavo Radvilos. Sugrįžimų ratas”.

Teatras ir šiandien repetuoja, generuoja naujų spektaklių eskizus. „Table talk” kūrybos išskirtinumas yra tas, kad visi tekstai bei sceninės istorijos yra kuriamos pačių teatro narių, palaipsniui, darbo bei repeticijų eigoje, ypatingą dėmesį skiriant procesui bei kūrybiniams ieškojimams.

Teatras glaudžiai bendradarbiauja su Krakių kultūros centru, ten vyksta repeticijos bei pasirodymai. Galima sakyti, kad trupė yra Krakių kultūros centro kūrybiniai rezidentai.

„Table talk” yra atviras teatras, visada esantis procese, ieškantis aktualumo bei siekiantis būti reikalingu.

Bilieto į spektaklį „Kas trenkė durimis?” kaina – 5 Eur. Bilietai parduodami Krakių kultūros centre. Rezervacija tel. 869316590.

Šaltinis ir nuotr.: Krakių KC