Penktadienio vakarą kėdainiečių laukia susitikimai su poetais, knygų autoriais, dainmuojamosios poezijos atlikėjais. Vienas renginys vyks M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, kitas – Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje.

Gegužės 19 d. 17 val. M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus kino salėje bus proga susitikti su mūsų krašto žurnalistu, poetu, visuomenės ir politikos veikėju Vaclovu Volkumi, kuris Kėdainiuose gyvena jau 75 metus. Garbaus amžiaus vyro kūrybos kraityje – daugiau nei dešimtis poezijos ir publicistikos knygų, su kuriomis kėdainiečiai skaitytojai jau pažįstami. Šį kartą autorius kviečia į naujos savo knygos „Laisvė be teisingumo – nesusipratimas“ pristatymą.

Knygoje atsispindi šalies ir Kėdainių socialinės, kultūrinės, polinės veiklos problemos. Knyga paremta autentiška to laikotarpio medžiaga – straipsniais, nuotraukomis, paties autoriaus pastebėjimais. Antroje dalyje – skaitytojų V. Volkaus poezijos vertinimai. Knygos pabaigoje autorius pristato savo brolio, tragiškai žuvusio pradedančiojo poeto Česlovo Volkaus poezijos žiupsnelį.

Vilainiuose – poezijos šventė

Kasmet nuo 2013 metų Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje gegužės mėnesį rengiama regioninė poezijos šventė „Vilainių pavasaris“ ir šiemet sukvies susitikti mūsų miesto ir rajono poezijos kūrėjus bei šio literatūros žanro gerbėjus.

Šventės metu, kuri šį vakarą prasidės 17 val., bus galima ne tik pasiklausyti skaitomų eilių, bet ir išgirsti žinomo Lietuvos bardo, dainuojamosios poezijos atlikėjo Kazimiero Jakučio (Pagulbio) atliekamų kūrinių.

Tęsiant šio renginio tradicijas, Vilainių parke bus pasodintas ąžuoliukas. Kūrėjai savo jausmus, kaip ir kasmet, galės perteikti drobėje. Veiks jau nutapytų poezijos paveikslų paroda.

Renginys yra nemokamas. Organizatoriai kviečia į šventę atvykti visus, norinčius pasimėgauti poezijos ir muzikos skambesiu.

Parengta pagal organizatorių inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos