Gatvės muzikos diena Lietuvoje kasmet švenčiama trečią gegužės šeštadienį. Šiandien Kėdainių Didžiojoje gatvėje švęsti kviečia Muzikos mokykla, o „Vaikystės” darželinukai ją jau atšventė vakar Kėdainių Vytauto parke.

Penktadienį Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“ surengė gyvo garso šventę „Vaikystės akordai“, taip prisijungdami prie Gatvės Muzikos dienos.

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ ši diena minima jau 2-ąjį kartą.

Pernai mažieji muzikantai grojo gatvėje prie darželio, o šiemet jau tapo drąsesni ir iškeliavo į Vytauto parką.

Darželio vaikai su pedagogais surengė muzikinę eiseną nuo darželio iki Vytauto parko ir miestiečius džiugino dainomis bei gera nuotaika. Parke vaikai atliko keturis kūrinius, grojo būgnais ir lazdelėmis.

„Jau laukiame kitos Gatvės muzikos dienos!” – sako Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Valionė.

Gatvės muzikos diena (GMD) Lietuvoje minima 17-tą kartą. Šių metų gatvės muzikos dienos šūkis – „Tarp mūsų viskas skamba“. Šventės organizatoriai teigia, kad tokia tema pasirinkta ne veltui ir kalba apie tarpusavio ryšį, vienas kito girdėjimą, pajautimą, buvimą „viename ritme“ ir žaismingą skambesio paiešką. Gatvės Muzikos diena skelbia, kad šventėje gali dalyvauti kiekvienas, nepaisant to, ar esi pradedantysis ar profesionalas.

Ši tradicija Lietuvoje prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija.

GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – sąrašas pildosi nuolat. Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo: Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija ir Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

„Kėdainių mugės” ir LD „Vaikystės” inf.