Rugsėjo 22-ąją yra minima Diena be automobilio. Tądien visi gyventojai kviečiami daugiau eiti pėsčiomis arba rinktis alternatyvias, aplinkai draugiškesnes keliavimo priemones – važiuoti dviračiu, paspirtuku ar viešuoju transportu. Beje, šiandien Kėdainių miesto autobusais galima keliauti nemokamai.

Ši akcija – tai Europos judumo savaitės sudedamoji dalis. Kėdainiuose visą savaitę buvo organizuojami įvairūs judėti skatinantys renginiai: vyko orientacinės bei tinklinio varžybos, dviratininkų žygiai, šiaurietiškojo ėjimo ir Zumbos užsiėmimai, o šiandien, rugsėjo 22-ąją „Kėdbuso“ autobusais po miestą galima važiuoti už dyką visą dieną. „Bolt“ šią dieną suteiks iki 100 nemokamų paspirtukų, o nuo 10 iki 15 val. Didžiojoje gatvėje vyks akcija „Šokanti gatvė“.

Judumo savaitės idėją palaiko ir kiti kraštiečiai. Pavyzdžiui, iki rugsėjo 22 d. imtinai klubuose „X forma“ ir „Black Gym“ leidžiama sportuoti nemokamai, dviračių remonto paslaugas teikiantys verslininkai: R. Linevas ir „Elra“ dar ir šiandien taikys nuolaidas.

Nemokamai elektromobilius galima įkrauti dviejose stotelėse: J. Basanavičiaus g. 53 ir Didžiosios Rinkos a. 5 (prie M. Daukšos bibliotekos pastato).

Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.