Penktadienio paryčiais užsiliepsnojo XIX amžiaus viduryje statyti Apytalaukio dvaro rūmai. Ugnis įsiplieskė apleisto pastato trečiame aukšte. Gaisro priežastys tiriamos. Neatmetama ir galimo padegimo versija.

Žinia apie degantį istorinį pastatą Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė po 5 val. ryto. Gaisrui gesinti išsiųstos ne tik Kėdainių, bet ir Jonavos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, taip pat kelios savivaldybės ugniagesių komandos.

Atvykus pirmiesiems ekipažams vieno iš triaukščių šoninių rizalitų stogas jau degė atvira liepsna. Gausios ugniagesių pajėgos su ugnimi kovojo ne vieną valandą. Darbai tebevyksta ir šiuo metu.

„Vieno korpuso trečias aukštas yra visiškai išdegęs, stogas įkritęs, taip pat įkrito dalis perdangos, esančios tarp 2 ir 3 aukštų. Belikę tik sienos. Dabar ardysime, ieškosime smilkstančių židinių. Čia bus ilgas procesas, kadangi sienos – kaip sumuštiniai, tinkas, mediena, vėl tinkas. Šiame objekte ir aukščiai yra nestandartiniai, o tai apsunkina darbus. Gesinti mums padeda kolegos iš Jonavos, jie atvyko su keltuvu. Mūsų transportas su automobilinėmis kopėčiomis yra remontuojamas.

Gerai, kad staiga buvo sureaguota, kitu atveju ugnis galėjo išplisti dar labiau. Kitas šio pastato dalis pavyko išsaugoti“, – teigė gaisravietėje buvęs Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Linas Černiauskas.

„Buvau nuvykusi į Apytalaukį bendrai situacijai įvertinti. Objekte dar vyko gesinimo darbai, tad dar negalėjau įėjusi į vidų. Tyrimas tik pradėtas. Apie gaisro priežastis dar anksti kalbėti. Mano žiniomis, pastate elektros nebuvo.

Kai bus baigti gesinimo darbai ir galėsiu įeiti į vidų, žiūrėsim, kur buvo gaisro židinys ir tirsime, kokia galima priežastis“, – sakė Kėdainių PGT vyriausioji specialistė Erika Dumčienė.

Ugniagesių teigimu, baigiamieji darbai gali trukti dar ne vieną valandą, nes reikia nuardyti degusias konstrukcijas, ieškoti ar nebeliko smilkstančių židinių.

Šiuo metu Apytalaukio dvaro sodyba nuosavybės teise priklauso Kėdainių rajono savivaldybei. Jos atstovų teigimu, unikaliam istoriniam objektui neabejotinai padaryta didelė žala. Gaisro nuostoliai dar bus skaičiuojami.

(L. Pranckevičiūtės nuotraukos)

Panašios naujienos