Nakties metu, tuoj po vidurnakčio, Josvainių miestelio Ariogalos gatvę nušvietė gaisro pašvaistė. Įsisiautėjusią ugnį tramdė ir patys gyventojai, ir ugniagesiai. Tiesa, pastarieji sulaukė priekaištų, kad į gaisravietę atvyko gan vėlai.
Kaip „Kėdainių mugei“ teigė budintis Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas, pranešimas apie degantį vieno aukšto pastatą gautas 18-a minučių po vidurnakčio.
00.31 val. Josvainių ugniagesiai pradėjo atvira liepsna degančio pastato gesinimo darbus. Netrukus prie jų prisijungė Kėdainių PGT, Pramonės ir Rugėnų komandų ugniagesiai.
Pirminiais duomenimis, degusiame 3×8 m dydžio pastate (dalis jo mūrinė, kita medinė) buvo šiaudų, tad liepsnos labai sparčiai plito. 00.37 val. ugnis buvo lokalizuota.
Kadangi šalia gaisravietės buvo ir kitų pastatų, dėtos pastangos juos apsaugoti. Laimei, nei už 4-ių metrų nuo atvira liepsna degusio pastato buvusio kaimynų ūkinio pastato, nei kitų statinių ugnis nepalietė.
Puolė ir patys gesinti
Ūkinį pastatą apėmusios didžiulės liepsnos kaip reikiant išgąsdino vietinius gyventojus. Kaip teigiama socialiniuose tinkluose, kaimyniniuose namuose gyvenantys žmonės, kol dar nebuvo atvykę ugniagesiai, patys bandė apsaugoti savo turtą. Ant pastatų liejo vandenį naudodami sodui laistyti skirtas žarnas, kad tik ugnis nepasiglemžtų jų namų.
Anonimas taip pat teigė, kad „gaisras vos keli metrai nuo Josvainių gaisrinės (jų būstinė yra toje pačioje Ariogalos g. – aut. past.), tačiau ir žmonės spėjo susirinkti, ir pastatas jau degė atvira liepsna“.
Esą, kai Josvainių ugniagesiai atvyko, jau nebebuvę ko gesinti, Kėdainių ugniagesiai atvyko dar vėliau.
Tačiau Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, visos 4-ios ugniagesių komandos į gaisravietę suvažiavo per 15 min. (iki 00.33 val.), o ne per gerą pusvalandį, kaip teigė anonimas.
Patys ugniagesiai sako suprantantys, kad nelaimės atveju laukimo laikas žmonėms labai prailgsta, ir kad kiekviena minutė atrodo kaip valanda.
Iš tiesų darbo gaisravietėje buvo daug. Atvykus pajėgoms, ugnis buvo suvaldyta gan greitai, per kelias minutes, tačiau baigiamieji darbai truko dar ne vieną valandą, nes reikėjo perkasti viduje buvusius šiaudus. Ugniagesiai turėjo įsitikinti, kad nebeliko židinių, kur ugnis galėtų vėl įsiplieksti.
Į būstinę paskutiniai ugniagesiai grįžo tik apie pusę penkių.
Pradėjo tyrimą
Kaip praneša ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, įvykio metu išdegė medinės pastato dalies sienos 12 m² plote, perdanga 3 m² plote, nudegė visas stogas. Kodėl pastate kilo gaisras, tiriama.
Per kiek laiko turi atvykti ugniagesiai?
Šis klausimas dažnai iškyla rimtesnės nelaimės atveju. Kauno PGV atstovai praneša, kad miesto vietovėse vidutinis pirmųjų pajėgų (ne mažiau kaip 1 AC ir 6 ugniagesiai (ugniagesiai gelbėtojai) atvykimo laikas turi būti ne ilgesnis kaip 7 minutės. Budinčios pamainos sudėtis turi atitikti priede nurodytus reikalavimus (reikalavimas netaikomas, kai pajėgos išsiunčiamos pagal nulinį pajėgų išsiuntimo numerį).
Kaimo ir miestelių vietovėse vidutinis pirmųjų pajėgų atvykimo laikas turi būti ne ilgesnis kaip 15 minučių.
Vidutinis paskutiniųjų planuojamų pajėgų atvykimo laikas turi būti ne ilgesnis kaip 30 minučių.
Nesant galimybių per nustatytą laiką į įvykio vietą atvykti ne mažiau kaip 4 ugniagesiams (ugniagesiams gelbėtojams) viena gaisrų gesinimo ir gelbėjimo transporto priemone, turi būti užtikrinamas ugniagesių (ugniagesių gelbėtojų) atvykimas keliomis gaisrų gesinimo ir gelbėjimo transporto priemonėmis per tą patį laiką.
Gaisro Josvainiuose atveju ugniagesiai atvyko per 13 minučių.
,,Kėdainių mugės“, Kauno PGV inf.