Šiandien, paryčiais, Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas apie Josvainių sen. įvykusį eismo įvykį, kurio metu lengvasis automobilis susidūrė su per kelią bėgusiu gyvūnu.
Nelaimė užfiksuota apie 4 val. ryto Bajėnų I k., Cinkiškių g., 229 kelyje. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai informavo ugniagesius, kad reikia pašalinti eismo įvykio padarinius, nuvalyti kelio dangą.
,,Atvykus ugniagesiams, stovėjo po susidūrimo su laukiniu gyvūnu apgadintas lengvasis automobilis BMW 7. Atjungtas automobilio akumuliatorius ir sutvarkyta kelio danga“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.
Ragina saugotis
Nors laukiniai gyvūnai į kelią gali įšokti bet kuriuo metų laiku, pasak gamtininkų, intensyviausia jų migracija būna rudenį ir pavasarį.
„Vairuotojams patys pavojingiausi tamsoje yra šernai, briedžiai bei taurieji elniai. Šie masyvūs žvėrys tamsoje labai sunkiai matomi net apšviesti, o įgimtas jų būdas stovėti bei laukti, kol automobilis priartės, ir tik tada šokti į kelią, gali būti pražūtingas.
Vairuotojai turėtų suprasti, jog žvėrys nesuvokia, kaip greitai priartės automobilis ir kokiu greičiu jis važiuoja. Vos pamačius perspėjamuosius ženklus, reikėtų mažinti automobilio greitį, o važiuojant stebėti ne tik kelią, bet ir šalikeles.
Jeigu iš toliau pamatėme prie kelio stovintį žvėrį, jokiu būdu nespauskime garso signalo, o sulėtinę automobilio greitį palaukime, leiskime gyvūnui apsispręsti. Tai tinka visiems žvėrims, nes jų reakcija labai panaši ir ne visada suprantama mums – kai pavojus tampa neišvengiamas, jie ne sprunka tolyn nuo kelio, o bėga per jį prieš pat automobilį”, – aiškina gamtininkas S. Paltanavičius.
Pavasarį daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta balandį ir gegužę
Pasak vienos draudimo bendrovės atstovės V. Katilienės, Lietuvos keliuose dažnesni nedideli transporto priemonių sugadinimai, susidūrus su smulkesnių gyvūnu, pavyzdžiui, lape ar kiškiu.
„Dažniausiai apgadinamas automobilio bamperis, priešrūkiniai žibintai, priekinės automobilio grotelės.
Didesni gyvūnai padaro daugiau žalos – suskaldo žibintus, bamperį, priekines groteles, pažeidžia vidinius variklio skyriaus elementus ir radiatorių.
Susidūrimai su briedžiais baigiasi skaudžiausiai: neretai nukenčia žmonės, o automobilyje sugadinamos visos išvardintos jo dalys, nukenčia priekinis stiklas ir netgi stogas, bet sunkiausios pasekmės būna, kai nepatyrę vairuotojai bando išvengti susidūrimo su gyvūnu ir nesuvaldo automobilio.
Tokiais atvejais dažniausiai automobilis nuvažiuoja nuo kelio, trenkiasi į medžius, apvirsta ar išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą“, – sako draudikė.
Pasak draudikų, vidutinė susidūrimo su laukiniu gyvūnu žala sudaro 2 033 eurus.
Parengta pagal PAGD prie VRM Kauno PGV inf.ir pranešimą spaudai
Asociatyvi nuotr.