Kodėl vis daugiau žmonių renkasi minimalistinį interjerą?

Šiais laikais vis daugiau žmonių susidomi minimalizmu. Šią sąvoką galima sutikti kone kiekvienoje gyvenimo srityje – nuo meno kūrinių ir tvaraus gyvenimo būdo iki interjero. Minimalistiniame interjere baldai yra išnaudojami taip, kad būtų sukuriama jauki, tvarkinga ir moderni erdvė. Žmonės šį stilių namuose pasirenka ne tik dėl išvaizdos, bet ir dėl kitų privalumų. Plačiau apie juos – šiame straipsnyje.

Išleidžiama mažiau pinigų

Kuriant minimalistinį interjerą, reikės mažiau baldų ir dekoracijų. Tad biudžetą namams įrengti galima skirti iš tiesų kokybiškiems baldams, kurie bus ilgaamžiai. Taip laikui bėgant bus sutaupyta nemažai pinigų, kadangi nereikės turimų baldų dažnai keisti ar taisyti. Šiuo metu kaip tik kuriate savo namų interjerą? Magrės baldai salonuose Vilniuje rasite platų pasirinkimą gaminių, puikiai derančių prie minimalistinės aplinkos.

Trumpesnė namų ruoša

Kai kambariai apkrauti baldais ir kitais niekučiais, namų ruoša gali užtrukti valandų valandas. Taip pat, turint daugiau dekoro elementų, ant jų kaupiasi dulkės, kurias gali būti sunkiau nuvalyti. Be to, dulkės gali sukelti alergiją. Minimalistinio stiliaus privalumas – mažesnis skaičius baldų, tad ir namų tvarkymas užims mažiau laiko ir jam nereikės tiek daug energijos.

Minimalistinis dizainas ramina

Apkrauti daiktais namai atrodo chaotiškai. Daugumą tai erzina ir sukelia nemalonias emocijas. Atlikti tyrimai atskleidė, kad minimalizmas daro teigiamą poveikį žmogaus psichologinei būsenai. Pašalinę nereikalingus ar perteklinius daiktus, žmonės jaučia mažiau streso, lengviau atsipalaiduoja, lengviau sukoncentruoja dėmesį ir todėl yra produktyvesni.

Nenuostabu, kad vis daugiau namų yra įrengiami pasitelkiant minimalistinio stiliaus idėjas. Jis žavi žmones savo paprastumu, jaukumu ir tvarkos pojūčiu. Tokiuose namuose kiekvienas gali atsipalaiduoti ir pailsėti po sunkios darbo dienos, o juk tai – vienas svarbiausių dalykų.

Užs. Nr. 66