Žiemą kraštovaizdžiai žavi ne mažiau nei vasarą, todėl verta ne sėdėti namuose, o keliauti po gamtą ir geriau pažinti jos vertybes. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią žiemą ragina aplankyti  įspūdingus, naujai pritaikytus lankymui piliakalnius saugomose teritorijose.

Lietuvoje yra apie 900 piliakalnių, kurie visų pirma yra gamtos kūnai: kalvos, kalneliai, upių slėnių aukštesnės vietos, ozų dalys… Daugeliu atveju piliakalnis yra natūraliai atsiradusi kalva, o ne žmonių supiltas kalnas. Kad aukštesnė vietovė būtų pripažinta piliakalniu, remiamasi tam tikrais kriterijais: turi būti gynybiniai įtvirtinimai ar kultūrinis sluoksnis. 

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose gausu piliakalnių. Neseniai visu grožiu atsivėrė Merkinės ir Liškiavos piliakalniai Dzūkijos nacionaliniame parke. Rudens pabaigoje baigti tvarkyti Punios piliakalnis ir Vytauto kalnas (dar vadinamas Birštono piliakalniu) Nemuno kilpų regioniniame parke.

Atnaujinta infrastruktūra lankytojus džiugina Gegrėnų piliakalnyje Žemaitijos nacionaliniame parke, Pakalniškių piliakalnyje Kauno marių regioniniame parke, Girnikų kalne Kurtuvėnų regioniniame parke.

Aplinkos ministerija kviečia žiemos mėnesiais aplankyti 10 piliakalnių, patiems nusifotografuoti šalia jų (įrodymui, jog tikrai aplankėte) ir atsiųsti nuotraukas Nacionaliniam saugomų teritorijų lankytojų centrui el. paštu – lankytojucentras@vstt.lt ( nuotraukos dydis iki 1 MB).

Išvykas prie piliakalnių galima susiplanuoti įvairiomis kryptimis: vieną savaitgalį pamatyti Dzūkijos, kitą – Žemaitijos, trečią savaitgalį – Aukštaitijos piliakalnius, o vėliau – likusius. 

Kelionių po saugomų teritorijų piliakalnius konkursas baigsis pirmą pavasario dieną – kovo 1 d. Tie, kas šią žiemą aplankys visus 10 piliakalnių ir atsiųs nuotraukas, gaus dovanų – knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas. 

10 piliakalnių saugomose teritorijose, kuriuos aplankykite šią žiemą:

1.    Merkinės piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke
2.    Liškiavos piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke
3.    Punios piliakalnis Nemuno kilpų regioniniame parke
4.    Vytauto kalnas (Birštono piliakalnis) Nemuno kilpų regioniniame parke
5.    Pakalniškių piliakalnis Kauno marių regioniniame parke
6.    Girnikų kalnas Kurtuvėnų regioniniame parke
7.    Šatrijos kalnas Varnių regioniniame parke
8.    Gegrėnų piliakalnis Žemaitijos nacionaliniame parke
9.    Kačėniškės piliakalnis Sirvėtos regioniniame parke

10.  Ladakalnis ir Ginučių piliakalnis (kompleksas) Aukštaitijos nacionaliniame parke

Šaltinis: LR Aplinkos ministerija