Šią savaitę apie 44 tūkst. gyventojų sulauks automatinių „Sodros“ skambučių su priminimu sumokėti COVID-19 pandemijos laikotarpiu susidariusias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų skolas.

Pasak „Sodros“, skambinti gyventojams planuojama nuo antradienio iki ketvirtadienio, iki 18 valandos.

Remiantis „Sodros“ duomenimis, galimybe laikinai nemokėti PSD įmokų karantino metu naudojosi apie 115 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių.

Vis dėlto nesumokėtas įmokas reikėjo sumokėti vėliausiai praėjus dvejiems metams nuo karantino ir ekstremaliosios situacijos pabaigos, tai yra iki šių metų balandžio 30 dienos.

Maksimali nesumokėta PSD įmokų suma vienam žmogui gali siekti 692,56 euro.

Neturint galimybės iškart sumokėti visos nurodytos PSD įmokų skolos, gyventojai gali pateikti prašymą dėl PSD įmokų įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo.

Įsiskolinimą bus galima atidėti, jei skolos suma didesnė nei 125 eurai ir jei žmogus neturi galiojančio sprendimo dėl skolos atidėjimo.

„Sodra“ pažymi, kad laiku nesumokėjus PSD įmokų, bus pradėtas skolos išieškojimas.

Be to, nutrūksta sveikatos draudimas – skolininkai negali pasinaudoti sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų paslaugomis nemokamai, gauti kompensuojamus vaistus. Teikiant būtinąją pagalbą neatsižvelgiama, ar žmogus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, ar ne.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad „Sodros“ automatiniai skambučiai skirti tik informuoti gyventojus apie susidariusią skolą, galimybes sumokėti įmokas arba kreiptis dėl įsiskolinimo atidėjimo. „Sodra“ nei telefonu, nei kitais kanalais neprašo gyventojų pateikti jokių prisijungimo duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Raginama išlikti budriems ir saugotis sukčių.

Visi savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie per karantiną nemokėjo PSD įmokų, gavo „Sodros“ pranešimus, kuriuose nurodyta tiksli mokėtina suma. Pranešimai buvo siunčiami į asmenines „Sodros“ paskyras arba elektroniniu paštu.

„Sodros” inf.

(„K. m.” archyvo nuotr.)