Europos kelių policijos tinklas ROADPOL nuo 2016 metų vieną iš rugsėjo dienų Europoje skelbia Europos diena be žuvusiųjų keliuose. Šiais metais tokia diena – šis trečiadienis, rugsėjo 20-oji. Prašoma visų būti atsakingais ir drausmingais eismo dalyviais.

Kaip teigiama Lietuvos kelių policijos tarnybos išplatintame pranešime spaudai, kiekvieno žmogaus netektis eismo įvykyje šeimai ir visuomenei yra labai skausmingas praradimas. Europos transporto saugos tarybos (ETSC) duomenimis, 2022 metais 1 mln. Europos gyventojų teko 46 mirtys keliuose.

Lietuvoje pernai eismo įvykiuose iš viso žuvo 120 žmonių, šiemet iki rugsėjo 18 dienos jau – 107. Tai yra 31 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Nors daugybė institucijų kartu su visuomene vieningai siekia kilnaus tikslo – nė vienos aukos keliuose, keičia požiūrį į eismo saugą, gyvybę, tačiau šių metų situacija verčia sunerimti.

,,Rugsėjo 16–22 dienomis Europoje vyksta socialinė iniciatyva Saugaus eismo dienos, kurias inicijavo Europos kelių policijos tinklas ROADPOL. Šių dienų pagrindinis tikslas – kiekvieno eismo dalyvio atsakingas elgesys kelyje ir pastangos siekiant išvengti beprasmių žūčių. Lietuvos kelių policijos pareigūnai visoje šalyje vykdo įvairias prevencines priemones“, – teigia LKPT atstovė spaudai Jorūnė Liutkienė.

Dalyvaukite nuotraukų konkurse

Europos kelių policijos tinklas kviečia dalyvauti nuotraukų konkurse socialiniuose tinkluose.

Rugsėjo 16–22 dienomis dalinkitės Saugaus eismo dienoms skirtomis nuotraukomis, atspindinčiomis eismo saugumą ir kultūrą. Nuotraukas reikia įkelti į savo socialinių tinklų paskyras „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ (X) ir „LinkedIn“, o tekste pridėti @roadpol_eu arba @roadpol (priklausomai nuo socialinės žiniasklaidos platformos) ir grotažymę #zeromeanslife.

Parengta pagal LKPT inf.

Asociatyvi nuotr.