Praėjusį penktadienį Šėtos kultūros centre surengta tradicinė respublikinė kapelų šventė „Subatos vakarėly“ subūrė liaudiškos muzikos atlikėjus ir mėgėjus.

Koncertavo Šėtos kultūros centro liaudiškos kapela „Rudekšna“ ir folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“, kuriems vadovauja Antanas Ruša, Anykščių krašto Viešintų kaimo kapela „Vingerinė“, kurios vadovas Robertas Raišelis, Jonavos rajono Šveicarijos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Varpena“ (vadovė – Dalia Toločkienė). Šventei „dirigavo“ šmaikščioji aktorė Violeta Mičiulienė.

„Ši kapelų šventė yra tradicinė, septintoji, tai didžiausias mūsų vasaros renginys, kuriuo labai džiaugiasi žiūrovai, – sakė Dalia Railienė, laikinoji Šėtos kultūros centro vadovė. – Tradiciškai ji vyksta birželį, bet šiemet pakoregavo planus pandemija, tad šventę surengėme beveik per Žolinę.“

Tiesa, koronavirusas sujaukė ir šventės dalyvių planus, į ją neatvyko dvi kapelos. Vis tik, pasak D. Railienės, renginyje labiausiai džiugina žiūrovai, kurie ateina pasiklausyti liaudiškų dainų ir kartu padainuoti. „Turime tokių entuziastų, kurie lankosi kiekviename renginyje. Žinoma, daugiausia tai vyresnio amžiaus žmonės. Dirbu dar ir Pagiriuose, kur pagrindiniai lankytojai taip vyresnioji karta. Jeigu jaunimas dar gali kažkur išvažiuoti, tai vyresnio amžiaus žmonėms lieka užsidarymas namuose… Vietoje vykstančios šventės jiems atgaiva, o jeigu dar skamba liaudiška muzika – žmonės labai patenkinti. Na, jaunimas nori to, ko mes, kaip miestelio kultūros centras, ne visada išgalime duoti. Todėl, kad biudžetas palyginus kuklus, nes kai kurių atlikėjų kainos yra labai brangios, turime derėtis, kad tik ką nors pasikviestume.“

Meno kolektyvų vadovas A. Ruša ir laikinai Šėtos kultūros centro direktorės pareigas einanti D. Railienė džiaugiasi liaudiškos muzikos entuziastais – ir šventės dalyviais, ir žiūrovais.

Meno kolektyvų vadovas A. Ruša pasakoja, kad liaudiškos muzikos entuziastai, nors ir garbaus amžiaus, kapelų veikloje dalyvauja noriai, ateina dainuoti ir muzikuoti, ir net patys atsineša dainų, kurias norėtų atlikti, įrašų. „Važiuojame koncertuoti ir į svečius, tik šiemet dėl koronaviruso išvykę buvome vieną kartą. Mūsų kolektyvuose dainuoja daugiausia moterys, o groja vyrai. Dainininkų pagrindą sudaro šėtiškiai, o muzikantai atvažiuoja iš Pagirių miestelio. Tai tikri liaudiškos muzikos entuziastai, o jų šiais laikais rasti nelengva, todėl saugome, kad nepakviestų kiti kolektyvai, kad nepabėgtų“, – šypsosi vadovas.

Dvejus metus Šėtoje dirbanti kultūrinių renginių organizatorė Milda Tamulevičienė sakė noriai tęsianti kapelų šventės tradiciją ir pridedanti savo kūrybinių idėjų. Šiais metais Panevėžio bendruomenių rūmai šėtiškiams padovanojo inscenizuotą malūną, kuris papuošė šventės sceną. „Subatos vakarėliai būdavo rengiami po vasaros darbų, žmonės susirinkdavo pasišokti, pasidainuoti. Tęsiame ir gaiviname tas tradicijas“, – kalbėjo M. Tamulevičienė.

„Tęsiame ir gaiviname tradicijas“, – sako kultūrinių renginių organizatorė Milda Tamulevičienė.

Netrūksta Šėtoje veiklos ir vaikams. Prie kultūros centro savo iniciatyvomis prisideda Šėtos bendruomenės centras. Pasak kapelų šventėje sutiktos bendruomenės pirmininkės Sandros Barzdienės, šią vasarą šeimos su vaikais pakviestos į žygį dviračiais po Šėtos kraštą, o rugpjūčio mėnesį vyks užimtumo ir kūrybiškumo ugdymo stovykla vaikams.

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Laima

    Dėkui vadovui Antanui, Daliai, Mildai už nuostabią šventę ir žurnalistei Irminai už puikų straipsnį ir gražias nuotraukas. Teko būti šventėje, kai šis miestelis šventė 655-erių metų sukaktį. Tikrai buvo smagu. Žiūrovai vos tilpo salėje.

    Atsakyti
  2. as

    Koks durnelis vasarą švnetė sugalvojo švęsto uždaroje patalpoje? Tik Šėtoje gali būti tokios nesąmonėnės. Šatskij varjot.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.