Lapkričio 25 d., šeštadienį, 1863 metų sukilimo muziejuje Paberžėje (Kėdainių r.) vyks 13.00 poezijos ir žodžio festivalis „R. Marija Rilkė. Tėvas Stanislovas“ – R. Marijos Rilkės poezijos vertimų ir Tėvo Stanislovo pamokslų, lietuvių poetų eilių skaitymas.

Renginio pradžia 13 val.

Kaip „Kėdainių mugei” sakė Paberžėje viešintis brolis Vincentas iš Krokuvos kapucinų vienuolyno, rytoj Paberžėje vyks R. Marijos Rilkės poezijos ir tėvo Stanislovo pamokslų skaitymai – meditacija.

„Renginiu siekiama pagyvinti, atgaivinti tėvo Stanislovo intelektualinį, dvasinį, poetinį palikimą”, – sako brolis Vincentas.

Rytoj susirinkę Paberžėje išgirs ir įrašus su tėvo Stanislovo žodžiais. Bus nagrinėjama R. Marijos Rilkės poezija. Taip pat savo mėgiamą poeziją, pačių kūrybą galės skaityti patys renginio dalyviai.

„Neapsiribojame vien tik R. Marijos Rilkės kūryba ir tėvo Stanislovo vertimais, pamokslais, – sako brolis Vincentas. – Mūsų renginiuose žmonės skaito ir savo poeziją. Mėgausimės kūryba – nuo elitinių iki paprastų kūrėjų. Kaip tėvas Stanislovas priėmė visus, taip ir mes stengiamės visus priimti”.

Pasak renginio organizatoriaus, rytoj Paberžėje laukiama ir kunigo Algirdo Dauknio iš Berčiūnų parapijos (Panevėžys), kuri pristatys prancūzišką poeziją.

Muziejuje iki lapkričio 30 d. veikia fotografijų paroda „Tėvas Stanislovas ateina“.

Panašios naujienos