Birželio 4 d. į Šv. Juozapo bažnyčią kelioms valandoms bus atvežta Šv. Pijaus I laipsnio relikvija. Tikintieji ją pagerbti galės nuo 13 iki 18 val.

Apie neeilinį įvykį pranešęs Kėdainių dekanas Norbertas Martinkus pasakojo, kad relikvija su šio šventojo krauju šiuo metu yra kaimyniniame Jonavos rajone, Ruklos Šv. Dvasios parapijoje. Su parapijos klebonu Arnoldu Valkausku sutarta, kad relikvija į Kėdainius bus atvežta pusdieniui tam, kad ir mūsų rajono tikintieji galėtų pajusti Šv. Pijaus artumą ir melsti jo malonių.

Stigmomis paženklintas šventasis

Šventasis Pijus buvo kapucinų vienuolis, 19–20 amžiuje gyvenęs Italijoje. Bažnytiniuose dokumentuose užfiksuota, kad Tėvas Pijus, kurio pasaulietinis vardas buvo Francesco Forgione, gimė Pietrelčinoje 1887 m. gegužės 25 d. Dar būdamas vaikas sakė norintis būti vienuoliu. 16-os metų jis įstojo į Mažesniųjų brolių kapucinų ordiną, o į kunigus įšventintas 1910 m. Daugiau nei 50 savo gyvenimo metų jis praleido San Giovanni Rotondo vienuolyne.

Tėvas Pijus daugiau nei 50 metų ant savo rankų, kojų ir šono turėjo stigmas – Kristaus žaizdas, kurios išnyko po mirties. Šventuoju jis paskelbtas 2002 m. (Katalikų bažnyčios „Facebook“ nuotrauka)

1918 m. rugsėjo 20-osios rytą, melsdamasis priešais Nukryžiuotąjį senos bažnyčios chore, Tėvas Pijus gavo stigmas – Kristaus žaizdas, kurios kraujuojančios ir atviros išliko jo rankose, kojose ir šone iki pat mirties. Kai jis kalbėdavo Brevijoriaus maldas, iš stigmų sklisdavo šventumo kvapas.

Tėvas Pijus buvo apdovanotas gydymo galia, bilokacijos, pranašavimo ir sielų pažinimo dovanomis. Jis buvo įvardijamas vienu iš tų, kuriuos Viešpats atsiunčia į žemę vardan žmonių atsivertimo. Vienuoliui dar esant gyvam, tikintieji jau tikėjo jo šventumu ir būriais traukė pas Tėvą Pijų atlikti išpažinties ir dalyvauti jo aukojamose mišiose.

Buvo atsidavęs žmonėms

„Tėvas Pijus, panašiai kaip ir mūsų Tėvas Stanislovas, traukė žmones ir daug prisidėjo prie jų atsivertimo, gydė jų sielas ir žadino tikėjimą. Deja, ne visoms valdžioms tai patiko – vienuoliui net 10 metų buvo uždrausta aukoti mišias ir klausytis išpažinčių, galėjo atlikti tik kitus patarnavimus“, – apie Tėvui Pijui tekusius išbandymus kalbėjo Kėdainių dekanas N. Martinkus.

1940 metais, kai pasaulis sprendė baisią karo tragediją, tėvo Pijaus raginimu atsirado Maldos grupės – institucija, kuri sparčiai išplito visame pasaulyje. Iš viso jų įsisteigė apie 3 000. Savo ordino broliams jis sakė: „Malda yra Dievo lobių raktas, tai pergalę lemiantis ginklas kiekvienoje kovoje už gėrį ir prieš blogį.“ Šio vienuolio rūpesčiu 1956 m. buvo įsteigta ligoninė vargšams. Kančios palengvinimo namais pavadinta ligoninė tapo viena geriausiai Pietų Italijoje įrengtų ligoninių.

Nors pats buvo prastos sveikatos, nuolatinė malda ir pasitikėjimas Viešpačiu padėjo jam išgyventi daugiau nei 80 metų. „Visos bjaurios pamėklės, kurias demonas žadina mano prote, išnyksta, kai patikiu save Jėzaus rankoms“, – citavo šv. Pijaus iš Pietrelčinos žodžius popiežius Pranciškus, pridurdamas: „Čia telpa visa teologija. Turi problemą, sergi, liūdi – patikėk save Jėzaus rankoms“.

Tėvas Pijus mirė 1968-aisiais. 1999 m. gegužės 2 d. Jonas Paulius II paskelbė tėvą Pijų palaimintuoju, o kanonizavo (pripažino šventuoju) 2002 m. birželio 16 d. Šioje ceremonijoje dalyvavo pusė milijono žmonių.

Į Kėdainius – vos kelioms valandoms

Šventojo Pijaus I laipsnio relikvija į Šv. Juozapo bažnyčią bus atvežta šį šeštadienį, birželio 4 d. 13 val. Įdėta į tabernakulį, ji bus pastatyta prie altoriaus. Tikintieji šią relikviją galės pagarbinti iki 18 val.

„16 val. bus aukojamos šventos mišios. Visi dalyvavusieji bus palaiminti šia relikvija.

Pagerbdami ją, tikintieji turėtų sukalbėti specialią maldą, kurios tekstas bus padėtas bažnyčioje. Taip pat galima kalbėti ir kitas maldas asmenine intencija, prašant šio šventojo užtarimo ir globos.

Relikvijos tam ir skirtos, kad žmonės galėtų pajusti šventųjų artumą ir kad tai įkvėptų juos stiprinti tikėjimą, keisti savo gyvenimą artėjant prie Dievo ir sekant šventųjų pavyzdžiu“, – akcentavo dekanas.

Kun. N. Martinkus priminė, kad Šv. Juozapo bažnyčioje, šoniniame altoriuje, nuolat yra saugoma jaunimo globėjo Šv. Jono Bosko I laipsnio relikvija. Taip pat yra užsakyta Palaimintojo Jurgio Matulaičio relikvija, kuri šioje bažnyčioje taip pat bus saugoma nuolatos.