Šį šeštadienį, vasario 3 dieną, bus transliuojama ketvirtoji nacionalinės atrankos EUROVIZIJA.LT laida, kurioje dėl dviejų kelialapių į finalą susigrums aštuoni dalyviai. Tarp jų – ir „Eurovizijos“ dainų konkurso debiutantė kėdainietė Danielė Paužaitė (19) su jausminga savo kūrybos daina „Cold Shower“ (liet. – „Šaltas dušas“).

„Nors „Euroviziją“ stebėjau absoliučiai nuo vaikystės ir kažkur giliai širdyje puoselėjau svajonę pati išbandyti laimę joje, tačiau konkrečių planų dalyvauti šiųmetėje atrankoje neturėjau. Parašiusi „Cold Shower“ supratau, kad šis kūrinys vertas būti išgirstas labai plačiai.

Pradėjome dirbti su prodiuseriu Echoes (Gytis Valickas – aut. past.) ir galvoti apie kūrinio apipavidalinimą. Į prodiuserio rankas atidavusi šį kūrinį supratau, kokį iš tiesų svorį ši daima turi, kiek daug ji reiškia man asmeniškai. Echoes labai padėjo kūrybiniame kelyje bei šioje dainoje atrasti daug naujų spalvų. Taip ir sukūrėme dainą, kurios tiesiog malonu klausytis“, – pasakoja D. Paužaitė.

Eurovizinis Danielės kūrinys „Cold Shower“ gimė praėjusių metų vasarą, tik ką merginai atsiėmus brandos atestatą Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje.

„Tai įvyko labai paprastai – prisėdau prie pianino savo kambaryje ir parašiau „Cold Shower“. Viena iš mano dainos reikšmių, kaip mėgstama sakyti „pagrindinių žinučių“ – leisti sau jausti dalykus, leisti sau būti pažeidžiamam, – atskleidžia D. Paužaitė. – Daina kalba apie gilų skausmą, kažkieno kito patvirtinimo norą, ilgesį ir visus jausmus, kuriuos, manau, esam ne kartą jautęs dažnas iš mūsų. Tik gal ne visada leidžiam tam jausmui išbujoti, užspaudžiam jį savyje. Norisi per šią dainą leisti sau „ištaškyti“ viską, kas sunkaus viduje buvo susikaupę.“

Pasak kėdainietės atlikėjos, jos debiutinis eurovizinis kūrinys yra itin įvairiapusis. „Cold Shower“ galima priskirti prie pop, baladės ir netgi elektronikos žanrų. Kita vertus, anot Danielės, nors iš pirmo žvilgsnio kūrinys ir gali pasirodyti liūdnokas, tačiau toks nėra: jame atsispindi gausus emocijų spektras nuo trapios pradžios ir lengvo repo kūrinio viduryje – iki pabaigos, kurioje pradinė kūrinio emocija perauga į pyktį.

Ant „Eurovizijos“ scenos šeštadienį debiutuosianti mergina rimtai dainavimu užsiima pastaruosius ketverius gyvenimo metus ir šiuo metu studijuoja populiariąją muziką Vilniaus kolegijoje. Ne naujokė Danielė ir televizijos projektuose – su pramogų pasauliu ji susipažino jau 2022 m. su scenos partneriu Mario Kernn dalyvaudama muzikiniame projekte „Lietuvos balsas. Kartos“.

(Nuotr.-G.Užtupytės)

„Aš labai tikiu savo šių metų eurovizine daina bei pasirodymu. Prie jo dirbo tikri profesionalai, tad esu užtikrinta kokybe. Žodžiu, manau, mano stiprybė šioje dainoje – absoliutus įvairiapusiškumas, ir tai, kad daina nėra įprasta baladė, o turi begalę kitų spalvų.

Mano tikslas einant į „Euroviziją“ galbūt ir gali skambėti ne ypač ambicingai, tačiau pirmąkart einu kažkur su savo kūryba, tad pirminis noras yra tiesiog parodyti pasauliui, kokia aš, kokia mano daina ir tiesiog atrasti savo klausytoją.

Esu dėkinga kiekvienam, kuris palaiko, klauso mano dainų, seka mano muzikinį kelią. Be jokios abejonės „Eurovizija“ man jau yra dar viena nereali patirtis, o ir apskritai erdvė skleistis atlikėjams. Tai – puiki pradžia ir tramplinas norintiems siekti daugiau“, – neabejoja D. Paužaitė.

Nors Danielė ant „Eurovizijos“ scenos žengs viena, „Cold Shower“ pagyvins už kadro likę pritariantys vokalistai, merginos kursiokai ir scenos bičiuliai Viltė, Gabija, Atėnė ir Ignas.

„Mano back vokalai nuostabūs – be jų ši daina nesuskambėtų taip, kaip suskambės šį šeštadienį per LRT televiziją. Vis pajuokaujam, kad kai jau ruošimės „EUROVIZIJA.LT“ atrankos finalui, man teks visus juos iškelti į dienos šviesą“, – teigia D. Paužaitė.

Ketvirtojoje atrankų laidoje, kurios transliaciją LRT televiziją šį šeštadienį pradės 21:00 val., dėl kelialapio į finalą su D. Paužaite varžysis Agnė Buškevičiūtė, „Il Senso“, Kasparas, Monika Marija, Vilija, Martin ir grupė „Hansanova“. D. Paužaitės numeris atrankinėje laidoje – 06.

2024 m. nacionalinė atranka į „Eurovizijos“ dainų konkursą sudaryta iš penkių pusfinalių. Kiekviename iš jų dalyvauja po 8 atlikėjus ar grupes, iš kurių 2 geriausieji keliauja į finalą. „EUROVIZIJA.LT“ finalas vasario 17 d. vyks Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Primename, kad „Eurovizijos“ dainų konkursas gegužės 7–11 dienomis vyks Švedijos Malmės mieste.

Kėdainietės atlikėjos dainą galite išgirsti čia: https://www.youtube.com/watch?v=0wvnpjoRBDA

Panašios naujienos