Balandžio 29-osios popietę šviesiojoje gimnazijoje apsilankė Rumunijos ambasado­rius Lietuvoje Cosmin George Dinescu. Kartu su ambasadoriumi Kėdainiuose svečia­vosi ir ambasados vertėja bei Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė.

Gerbiamas svečias jau ne pirmą kartą atvyko į šviesiąją gimnaziją, kad apdovanotų gimnazijos moksleivius, dalyvavusius Rumunijos ambasados iniciatyva organizuotame rašinio konkurse „Marija Lupu“.

Šio ambasadoriaus vizito metu gimnazistai išgirdo gerą žinią – vasarą, liepos mėnesį, šeši mokiniai, pastarųjų dvejų metų konkurso nugalėtojai, ir viena mokytoja kviečiami apsilankyti Feltičenyje. Šis miestas nuo 2019 metų yra Kėdainių miestas partneris.

Rumunijos ambasados ir šviesiosios gimnazijos draugystė užsimezgė prieš ketverius metus. Mokiniai kasmet dalyvauja konkurse.

Ambasadorių sutiko ir pasveikino atvykus į gimnaziją Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis. Trumpo pokalbio metu buvo aptarta draugystė tarp Kėdainių ir Feltičenio miestų, kalbėta apie karą Ukrainoje ir jo pasekmes, ambasadorių pakvietė į Kėdainių miesto 650-ojo gimtadienio šventę, kuri vyks rugsėjo pirmą savaitgalį.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybės

Panašios naujienos