Pelėdnagiškiui Vaidui Klimavičiui birželio 20-oji ilgam įstrigs į atmintį. Tądien jis su sūnumi Dominyku pirmąkart išvažiavo į viešą pramoginį renginį – senovinės technikos ralį Kėdainių rajono keliais – senelio motociklu.

Pelėdnagiškis Vaidas Klimavičius ralyje važiavo senelio motociklu.

Pelėdnagiškis Vaidas Klimavičius ralyje važiavo senelio motociklu.

Senelio turėtą NSU 501TS motociklą, pagamintą 1932 metais Vokietijoje, pelėdnagiškis restauravo maždaug penkerius metus. „Originalių detalių teko ieškoti ir Lenkijos, ir Estijos, ir Latvijos sendaikčių turguose. Šitokiais motociklais, kokį turėjo mano senelis, važinėdavo vokiečių kariai. Tai man buvo smalsu jį prikelti antram gyvenimui.

Kol kas didelių atstumų juo neįveikiau. Šitas ralis – pirmasis iššūkis. Žinau, kad šiuo plieniniu žirgu galiu išspausti 60 kilometrų per valandą greitį. Manau, kad visą maršrutą įveiksiu be problemų“, – stovėdamas prie starto linijos sakė V. Klimavičius.

Kėdainiečio Virgio Mickevičiaus motociklas starte bandė ožiuotis, tačiau buvo užvestas ir sėkmingai pajudėjo į trasą.

Kėdainiečio Virgio Mickevičiaus motociklas starte bandė ožiuotis, tačiau buvo užvestas ir sėkmingai pajudėjo į trasą.

Kėdainietis Virgis Mickevičius į ralio maršrutą drauge su sūnumi Jokūbu išriedėjo motociklu IŽ Jupiter 2, kurį įsigijo iš Rygos muziejaus. „Šitas motociklas 2006 metais yra visiškai restauruotas. Labai norėjau įsigyti seną motociklą, kuriuo važiuodamas jautiesi absoliučiai kitaip negu galingu šiuolaikišku. Svajonę išpildžiau ir dabar leidžiuosi į ralį“, – šypsojosi V. Mickevičius.

Iš senųjų automobilių, kurių Kėdainių ralyje varžėsi net 26, labiausiai išsiskyrė seniausiais 1952 metais gaminta biržiškio Narcizo Mikšio sovietmečio pažiba – GAZ M-20 „Pobeda“. Jos šeimininkas sakė, kad su šiuo automobiliu kasmet pravažiuoja apie 2000 kilometrų. Ji rieda tik panašių renginių metu.

Tarp automobilių seniausia biržiečio Narcizo Mikšio „Pobeda“.

Tarp automobilių seniausia – biržiečio Narcizo Mikšio „Pobeda“.

„Kasdien šia gražuole nevažinėju. Paprastai, kai išvažiuoju, esu palydimas žvilgsnių. Vieni pagiria, kiti stebisi, treti net pirštą prie smilkinio pasukioja. Žodžiu, be dėmesio nelieku. Mano mašina, mato draugė, šimtui kilometrų nuvažiuoti reikalaujanti maždaug 14 litrų degalų“, – sakė senosios „Pobedos“ šeimininkas.

Senosios technikos ralį Kėdainių krašte surengė viešoji įstaiga „Saugus ratas“. Jos vadovo Valdo Juozo Vilūno teigimu, tai labiau ne ralis, o žygis, kai jo dalyviai turi nuvažiuoti 150 kilometrų, aplankydami nurodytas vietas ir jose pasižymėdami.

Senovinės technikos ralis sudomino kėdainiečių nepaliko abejingais.

Senovinės technikos ralis kėdainiečių nepaliko abejingais.

„Malonu, kad Kėdainių rajono vadovai mielai palaikė mūsų mintį Lietuvos viduryje surengti tokią pramogą. Rajono meras Saulius Grinkevičius net įsteigė taurę, kuria bus apdovanotas ralio nugalėtojas. Tačiau šiame žygyje ne vietos ir prizai svarbiausia, o nuostabus reginys“, – sakė renginio organizatorius.

Ralio finišas numatytas maždaug 16.45 minutės Didžiojoje gatvėje, o nugalėtojų pagerbimas rengiamas viešbučio „Grėjaus namas“ restorane.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.