Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos išvakarėse, rugsėjo 30 d., Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre (SJMC) įsikūręs Kėdainių trečiojo amžiaus universitetas (TAU), pradėdamas naujus mokslo metus, pakvietė į susitikimą ,,Noriu susipažinti“.

Buvo pakviesti įvairių nevyriausybinių organizacijų, atstovaujančių pagyvenusio amžiaus žmones, nariai susipažinti su Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais, tiesiog visiems pabūti kartu bei gerai praleisti laiką.

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė Irina Jančiukienė (iš kairės) ir Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja, Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto direktorė Jūratė Vaitonienė.

Irina Jančiukienė, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė, prisipažino, kad jai nepatinka žodis „pagyvenę“. „Kai pamatau jus, atėjusius pas mus į centrą, mūsų centras atgyja nuo jūsų juoko, šypsenų, apsikabinimų. Aš tiesiog galvoju, kad jūs – mūsų mokiniai, lankytojai. Mūsų centro Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai prasideda pasibaigus rugsėjui, kai bulvės jau nukastos, sutvarkyti daržai, tuomet galima pagyventi ir dėl savęs. Pasimokyti, padainuoti, pašokti, pabendrauti, pasidalinti prabėgusios vasaros įspūdžiais“, – sveikindama visus susitikimo dalyvius sakė Irina Jančiukienė.

Susitikimas „Noriu susipažinti“

Jūratė Vaitonienė, Kėdainių SJMC Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja, Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto direktorė, dar prieš susitikimą teigė: „Pabandėme sukviesti įvairių nevyriausybinių organizacijų, atstovaujančių pagyvenusio amžiaus žmones, narius susipažinti su Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto lankytojais, pabūti visiems kartu, pabendrauti. Susitikimą taip ir pavadinome – „Noriu susipažinti“. Rašydama tą pavadinimą aš pagalvojau, juk iš tikrųjų daugelis senjorų ir yra tų organizacijų dalyviai, jie visur lankosi, yra aktyvūs vienur ir kitur. O ta pažintis ir bus tokia ir apie tai, ką kiekvienoje organizacijoje veikia tie patys senjorai. Artimiau susipažinę, bandysime kartu atlikti kažkokias veiklas.“

Kaip pastebėjo J. Vaitonienė, senjorai yra labai aktyvūs, aišku, pandemija tą tempą galbūt sulėtino, bet Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre įgyvendinami projektai neleidžia sustoti. Todėl senjorai kviečiami ir jie, kad ir kaip būtų keista, atsiliepia ir dalyvauja įvairiose veiklose.

Paminėta naujų mokslo metų pradžia

„Visą vasarą dirbome su senjorais, neturėjome atostogų, o šis susitikimas skirtas ne tik Tarptautinei pagyvenusių žmonų dienai, kuri minima spalio 1-ąją, bet ir SJMC Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžiai. Ta proga mūsų senjorai išvyksta į Palangą, sveikatingumo stovyklą dviem dienoms, o mes šiandien norime paminėti tą ribą, kada mokslo metai tikrai prasideda, ir vyks, jeigu neatsitiks ko nors neplanuoto“, – sakė Jūratė Vaitonienė.

Pasakodama apie būsimas veik­las, vadovė paminėjo, kad šiais mokslo metais tiesiog bus tęsiamos visos veiklos, kurios numatytos TAU fakultetuose. Trečiojo amžiaus universitetų veikla nuo nevyriausybinių organizacijų skiriasi tuo, jog TAU įgyvendina edukacines tęstines programas. Sveikatos stiprinimo fakultete tęsiami įvairūs fizinio aktyvumo užsiėmimai: kineziterapijos mankštos bei mankštos baseine, šiaurietiškas ėjimas. Taikomojo meno ir dailės fakultete senjorai renkasi į rankdarbių dirbtuvę, jie dainuoja, kuria. Veiklas papildo ES ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis remiamas projektas, kuris suteikia galimybę įvykdyti tai, ko senjorai negalėtų padaryti be tos paramos.

Kviečia prisijungti prie
muzikinės grupės

Naujų narių šiais mokslo metais norėtų sulaukti Kėdainių SJMC TAU muzikinės grupės meno vadovė Aldona Sasnauskienė, kuri sakė, jog kolektyvą „Giedra“ čia pati „atsivedė“, prie jo prisijungė ir naujų žmonių.

„Aš turiu daug idėjų, norime liaudies dainų kolektyvą suburti, galbūt kaip etnografinį, kaip liaudiško dainavimo meno. Turiu pasiruošusi komedijos scenarijų, minčių yra daug. Mes nuo birželio mėnesio jau koncertuojame, mus daug kur kviečia. Esame pakviesti į Vilnių padainuoti Lietuvos pagyvenusių žmonų asociacijos šventėje, labai džiaugiamės, kad esame reikalingi. Mano ansamblio narės jau dešimt­metį dainuoja, bet su malonumu kviečiu prisijungti kuo daugiau žmonių, nes norėčiau suburti didesnį kolektyvą“, – kvietė A. Sasnauskienė neabejingus dainai senjorus prisijungti prie jos kolektyvo.

Veiklos užtenka, reikia tik noro

Kėdainių miesto Brandaus amžiaus žmonių klubo „Rudenėlis“ pirmininkė Kristina Župerkienė sakė, jog veiklų daug, reikia tik noro jose dalyvauti. Ji pastebėjo, kad klubo senjorai labai aktyvūs, lankosi TAU studijose, visuose užsiėmimuose, „Rudenėlio“ susibūrimuose, susitinka su savo bendraminčiais, su kitų bendruomenių nariais, mielai domisi viskuo ir pagal galimybes visur dalyvauja.

Kėdainių miesto Brandaus amžiaus žmonių klubo „Rudenėlis“ pirmininkė Kristina Župerkienė.

„Veiklos užtenka, reikia tik domėtis, turėti noro lankyti užsiėmimus. Kartais reikia net bėgte bėgti, svarbiausia, pasirinkti, kas tau įdomu. O kai pasirenki, stengiesi susiderinti, kad spėtum visur būti ir dalyvauti, – sakė K. Župerkienė, pati itin aktyvi ir visur spėjanti. – Kur benueisi, matome tuos pačius aktyvius žmones. Tie, kurie nori žinoti, nori būti sveiki ir jauni, jie suspėja visur – ir viename trečiojo amžiaus universitete, ir kitame, ir projektinėse veiklose. Norėčiau palinkėti dar daug gražių dienų, gražių susitikimų, švenčių ir kad mes dar daug ko naujo sužinotume ir išmoktume“.

Senjorai gyvena gerai

Susitikime dalyvavusios Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus atstovės perdavė šio skyriaus pirmininkės Almos Jociuvienės, kuri negalėjo šiame renginyje dalyvauti, šiltus apkabinimus ir nuoširdžius sveikinimus. Pristatydamos savo skyriaus veiklą, senjorės pasakojo, kad visi noriai keliauja po Kėdainių kraštą, nes jiems įdomu susipažinti su mūsų krašto istorija, išlikusiu kultūriniu paveldu, dvarais ir pan. Taip pat rengiamos turiningos kelionės ir po Lietuvą. „Mes visi šiandien turime daug patirties ir išminties, būkite sielomis artimi, būkite laimingi, kuo daugiau darysite laimingus kitus, tuo daugiau gausite tos laimės patys“, – linkėjo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus narės.

Pagyvenusių žmonių dienai skirtame renginyje dalyvavo senjorai iš įvairių nevyriausybinių organizacijų. (Astos Raicevičienės nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.