Medinis, net 1,5 litrų talpos šaukštas – toks kūrinys per kelias dienas gimė senjoro Juozo Žilionio rankose. Nuo vaikystės įvairius medinius dirbinius drožęs vyras šio užsiėmimo nepamiršta ir dabar.

„Medį drožinėju nuo pat jaunų dienų, taigi, jau daugiau nei 50 metų. Pamenu, kad mano pirmasis, iš medžio padarytas darbas buvo medinė dėžutė siūlams susidėti“, – pasakojo Juozas.
Paklaustas, kodėl sumanė nudrožti tokį didelį medinį šaukštą, vyras šyptelėjo: „Tiesiog“. Šaukštas išdrožtas iš vientiso liepos medžio gabalo. Kadangi turi daug pačių įvairiausių įrankių medžiui skaptuoti, Juozas tokį šaukštą išdrožė per keletą dienų. Tiesa, nors pats darbo procesas ir buvo neilgas, žymiau daugiau laiko atėmė žaliavos paruošimas. Didysis šaukštas buvo padovanotas draugui, drožinys tapo gražia ir akį traukiančia dekoro detale.

„Esu pridaręs daugybę ir mažų šaukštelių, taip pat ir klumpių, vazų, o vestuvininkams – vadinamųjų moglių (medinių prietaisų lyginti, minkštinti išskalbtiems ir išdžiovintiems skalbiniams). Esu baigęs medžio apdirbimo mokyklą, tad nemažą dalį savo gyvenimo praleidau prie medžio staklių. Mano gyvenime buvo etapas, kuomet ir karstus teko gaminti“, – pasakojo Juozas, kuriam medžio drožyba buvo laisvalaikio praleidimo būdas. Visą gyvenimą jis pradirbęs vairuotoju.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.