Gyvenimo branda – ne stabdis kelionėms, kalbų mokymuisi, gilesniam savęs pažinimui. Tuo įsitikinę senjorai šiltą ir saulėtą spalio popietę rinkosi į naujų mokslo metų Trečiojo amžiaus universitete (TAU) pradžią.

TAU auditorija buvo pilna aktyvių, mokytis ir bendrauti trokštančių studentų. (Kairėje sėdi dekanė G. Jedemskienė).

TAU auditorija buvo pilna aktyvių, mokytis ir bendrauti trokštančių studentų. (Kairėje sėdi dekanė G. Jedemskienė).

Spalio 7-ąją Trečiojo amžiaus universiteto, įsikūrusio Kauno kolegijos Jonušo Radvilos studijų centro patalpose, auditorija buvo pilna studentų.
Ieškos savo tapatumo
TAU turi vieną fakultetą – humanitarinių ir socialinių mokslų. Jo dekanė Gražina Jedemskienė sakė, kad kasmet studijuoti norinčių garbaus amžiaus studentų vis daugėja. O ir užsiėmimų, paskaitų įvairovė bei tematika kasmet vis plečiasi, paskaitų skaityti atvyksta vis daugiau dėstytojų.
„Šio pusmečio užsiėmimų tema – „Žvilgsnis į save“. Aš – tai mano miestas, mano kaimas, mano šalis, žemynas, mano žemė, mano visata. Mes ieškosime savo tapatumo. Labai džiaugiamės, kad kasmet mūsų universiteto klausytojų skaičius vis auga ir tokia pilna, kokia yra dabar, mūsų auditorija dar nėra buvusi“, – šypsojosi dekanė kartu pasidžiaugdama, jog ligšiolinis darbas buvęs ne veltui, jei senjorams kasmet vėl ir vėl įdomu ateiti.
Lektorių veikla – neatlygintina
Šiais mokslo metais ir toliau bus mokomasi anglų bei vokiečių kalbų, skaitomos paskaitos apie Kėdainių kraštą, lietuvių bei kitas pasaulio kultūras. Vyks užsiėmimai su sveikatos priežiūros specialistais.
„Džiaugiuosi, kad ir šiais metais turėsime lektorių, kurie mūsų universiteto studentams dėsto jau ne pirmus metus. Štai visų klausytojų laukiamas Donatas Stelmokas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojas, mums papasakos apie Kinijos ekonomikos stebuklą. Manau, tai labai įdomi ir aktuali tema“, – sakė dekanė. Beje, visų lektorių veikla neatlygintina ir vyksta visuomeniniais pagrindais.
Į mokslo metų pradžią rinkosi ir senbuviai studentai, užsiėmimus lankantys ne vienerius metus (būta ir tokių, kurie paskaitas lanko aštuonerius metus – tiek, kiek vyksta šio TAU užsiėmimai), ir naujokai, kuriems šie mokslo metai – pirmieji.
Sveikino ir dideli, ir maži
Į mokslo metų šventę susirinkusius studentus pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.
„Džiaugiuosi jus visus čia matydamas: aktyvius, norinčius mokytis, sužinoti kažką naujo, norinčius bendrauti“, – sakė jis, kartu palinkėjęs sėkmingų mokslo metų.
Susirinkusius sveikino ir Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro studijų vedėja Rima Jasnauskaitė. G. Jedemskienė pabrėžė, kad tik dėl kolegijos vadovų geranoriškumo, TAU turi auditoriją, aparatūrą bei visą kitą mokymosi bazę.
Garbaus amžiaus senjorus savo dainomis ir šokiais pasveikino ir mažieji dainorėliai – vaikų popchoras „Perliukas“.
Eilės – į rinktinę
Mokslo metų pradžios šventėje buvo pasidžiaugta TAU studentų pasiekimu. Keturių šio universiteto klausytojų: Irenos Sokelienės, Zitos Zokaitytės, Elenos Pauliukevičienės, Nijolės Jadvygos Kulnickienės, kūriniai pateko į Trečiojo amžiaus universiteto studentų kūrybos eilių rinktinę.
Pasak I. Sokelienės, ji į savo eilėraščius įdėjo mintis ir išgyvenimus apie vyresnio žmogaus gyvenimo ir būties apmąstymus, kasdienybę.
Nesuskubę užsiregistruoti į jau prasidėjusias paskaitas senjorai neturėtų nusiminti.
„Užsiregistruoti niekada nevėlu. Jūs visada čia esate laukiami“, – patikino dekanė ir lektorė G. Jedemskienė.

Panašios naujienos