IMG_4377Po langais augančios gėlės ne tik skleis grožį, bet ir privers nusišypsoti, nudžiugins širdį. Tuo įsitikinę draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ darbuotojai, vieną saulėtą popietę atvykę į Dotnuvos slaugos namus ir, pasiraitoję rankoves, įstaigos erdves papuošę ryškiaspalvėmis gėlėmis.

Pasak įmonės Kėdainių skyriaus vadovo Ernesto Damulevičiaus, įmonė yra socialiai atsakinga, tad kasmet pasirenka vis kitą įstaigą, kuriai yra pasirengę padėti.

„Nusprendėme atvykti būtent į Dotnuvą ir čia sukurti grožį – juk juo gėrisi visokio amžiaus žmonės, ir maži, ir suaugę. Įmonė nuolat organizuoja įvairius projektus, skirtus socialiai jautrioms grupėms. Pavyzdžiui, praėjusiais metais bendravome su vaikų globos namais, na, o šiais metais įmonė pasirinko padėti seneliams“, – sakė Kėdainių skyriaus vadovas.

Tad darbuotojai, besibaigiant darbo valandoms, atvykę į slaugos namus, sutartinai kibo į darbus ir netrukus prie slaugos namų pastatyta Šv. Roko skulptūra buvo papuošta ryškiaspalviais gėlių žiedais.

„Norime ir stengiamės, kad čia gyvenantys seneliai jaustųsi kuo geriau. Juk jie patys savo laiku kažkuo rūpinosi, augino. Dabar mūsų eilė jais pasirūpinti, pradžiuginti nors ir tokiais mažais darbais“, – sakė E. Damulevičius. IMG_4391

Dotnuvos slaugos namų darbuotojai neslėpė džiaugsmo, kad yra įmonių, kurios neabejingos senam, gyvenimo saulėlydyje gyvenančiam žmogui.

„Gavome skambutį iš įmonės atstovybės darbuotojų – jie siūlėsi padėti mums gražinti aplinką. Kadangi artėja vasara, norisi žalumos, spalvų, tad sutarėme, kad mums reikėtų kokio nors ryškaus akcento prie Šv. Roko skulptūros. Taigi, nuo šiol ši vieta kasdien žydės gėlėmis ir džiugins globos namų gyventojus“, – sakė Dotnuvos slaugos namų vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Norvilienė.

Pasak jos, globos namai visai neseniai persikėlė į naujas patalpas, tad dar tik pradedami globos namų aplinkos puoselėjimo darbai.

IMG_4393„Visa mus supanti erdvė dar tik pradedama kurti, puoselėti. Mes norime, kad globos namų gyventojams būtų malonumas išeiti į lauką, pasivaikščioti, čia pat nusiskinti uogų, vaisių. O galbūt kažką pasisodinti patiems – svarbu, kad jie turėtų kuo rūpintis, turėtų stimulą išeiti iš namų“, – sakė socialinė darbuotoja.

Šiuo metu globos namuose gyvena 47 seneliai. 24 yra su sunkia negalia, likę savarankiški iš dalies. „Senatvė, ligos vis tiek daro savo… Bet kai kurie seneliai patys labai stengiasi, nepasiduoda, kiek pajėgia, dalyvauja renginiuose, važiuoja į koncertus – nesvarbu, koks jų amžius, jiems vis tiek įdomu gyventi kiek įmanoma aktyviai“, – šyptelėjo moteris.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.