„Jau kurį laiką gyvenome laukimu, kuris gerokai užsitęsė. Mūsų namų įkurtuvės buvo planuotos dar pavasarį, tačiau dėl užtrukusių statybinių darbų persikraustėme tik lapkričio 13-ąją. Tikiuosi, kad ta tryliktoji bus magiškai sėkminga mūsų gyvenimui ir veiklai“, – sakė Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis.

Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis po įkurtuvių kasdien aplanko gyventojus ir pasiteirauja, kaip jie jaučiasi naujuosiuose namuose.

Dotnuvos slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis po įkurtuvių kasdien aplanko gyventojus ir pasiteirauja, kaip jie jaučiasi naujuosiuose namuose.

Dotnuvos slaugos namų gyventojai, tarp kurių nemaža dalis labai ligoti ir negalintys pakilti iš lovų, ilgus metus glaudėsi sename mediniame pastate, kuris buvo šildomas kietu kuru kūrenant 24 krosnis. „Mūsų gyventojams trūko visko: ir erdvės, ir patogumo, ir būtiniausių higienos patalpų“, – sakė V. Gogaitis.
Sulaukę žinios, kad jų namams ruošiamasi pritaikyti buvusį Dotnuvos vaikų darželio pastatą, visas slaugos namų kolektyvas ir gyventojai neslėpė džiaugsmo – norėjosi gyventi ir dirbti patogiau. „Iš viso projektui „Vaikų darželio pastato pritaikymas slaugos namams“ buvo skirta daugiau negu puspenkto milijono litų. Didžioji dalis lėšų teko pastato atnaujinimui ir pritaikymui mūsų paslaugoms, o už likusius pinigus nupirkta baldų ir reikalingos įrangos. Galiu tik pasidžiaugti dėl mūsų gyventojų, kurie dabar turi ir puikius kambarius, ir tualetus, vonias, valgyti renkasi valgykloje, o koncertų klausosi nebe koridoriuje, o jaukioje salytėje“, – pokyčius vardijo V. Gogaitis.
Naujuosiuose namuose gyvena 45 gyventojai, iš kurių 24 gulintys lovose, kiti gali daugiau ar mažiau judėti. Gyventojams įrengti 24 kambariai. Dalis jų – vienviečiai, kiti dviviečiai ir triviečiai. „Kiekviename kambaryje yra įrengtas ir pagalbos išsikvietimo pultelis, tad darbo sąlygos pagerėjo ir darbuotojams. Nors mūsų darbuotojos nuolat užsuka į kambarius ir pasiteirauja gyventojų, ar ko netrūksta, pulteliai leidžia operatyviai prisišaukti pagalbos, jei nutinka kokia nelaimė. Be to, gyventojai itin džiaugiasi liftu, nes dabar gali vežimėliais vieni kitus aplankyti ne tik tame pačiame aukšte, bet ir kitame“, – sakė slaugos namų direktorius.
Darbuotojų kolektyvas po įkurtuvių pasipildė tik vienu nariu – vyriausiąja socialine darbuotoja, nes tokios pareigybės namams reikėjo, norint gauti licenciją teikti socialines paslaugas. Direktorius tikisi, kad netrukus jo vadovaujama įstaiga gaus ir medicinos paslaugų licenciją, tada gyventojai vietoje galės būti masažuojami bei stiprinami kitomis procedūromis.

Virėja Genė Paulienė džiaugiasi pagerėjusiomis darbo sąlygomis.

Virėja Genė Paulienė džiaugiasi pagerėjusiomis darbo sąlygomis.

„Mokomės gyventi naujuose namuose, pratinamės prie režimo ir dienotvarkės. Smagu matyti šviesesnes gyventojų akis. Juk niekas nepaneigs, kad ir likimo nuskriaustiesiems reikia kokybiškų gyvenimų sąlygų“, – įsitikinęs V. Gogaitis.
Jis labai dėkoja geradariams už pagalbą padedant perkraustyti slaugos namus iš senosios vietos į naująją: „Persikraustėme viršiję visus lūkesčius – per vieną dieną. Mums padėjo ir Dotnuvos, ir miesto seniūnijos žmonės, ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos atstovai. Ačiū ir mūsų namų darbuotojoms, kurios negailėdamos laiko ir nežiūrėdamos, ar jau baigėsi darbo valandos, dirbo iš visos širdies. Ačiū visiems bičiuliams, kurie mus supranta ir padeda. “

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.