Nuolat girdint kėdainiečių kalbas apie norą atgaivinti ir pagyvinti miesto senamiestį, labai džiugu išgirsti žinią apie įkurtuves Kėdainių centre.

Julija Liaudanskaitė natūralų muilą verda jau pusantrų metų.

Julija Liaudanskaitė natūralų muilą verda jau pusantrų metų.

Maždaug prieš mėnesį Didžiojoje gatvėje 28 numeriu pažymėtame name duris atvėrė nauja parduotuvėlė „Muilažolė“. Į ją vilioja ne tik noras pamatyti, kuo ten prekiaujama, bet ir pravėrus duris sklindantys gundantys kvapai.
Parduotuvės šeimininkė Julija Liaudanskaitė su šypsena pasitinka kiekvieną užsukusį praeivį: „Kol kas dar tik pamažu kuriamės. Trūksta jaukumą sukuriančių detalių, bet pagrindinė prekė – kietas ir skystas muilas – matomiausiose vietose laukia pirkėjų.“
Be muilų, naujojoje parduotuvėlėje galima įsigyti kvapnių žvakių ir lietuviškų smilkalų.
Draugystė su muilu – iš reikalo

Kėdainietė startavo su kietaisiais muilais, kuriuos išvirti užtrunka gerokai ilgiau, tačiau pirkėjai pageidavo ir paprasčiau pagaminamo skystojo muilo.

Kėdainietė startavo su kietaisiais muilais, kuriuos išvirti užtrunka gerokai ilgiau, tačiau pirkėjai pageidavo ir paprasčiau pagaminamo skystojo muilo.

Visi čia parduodami muilai virti pačios Julijos.
„Esu dviejų dukryčių mama. Labai stengiuosi vaikus auginti saugiai, sveikai ir švariai. Nuolat plaudama rankas parduotuvėse pirktu net ir pačiu saugiausiu muilu, pastebėjau, kaip jos išsausėjo ir pasidarė šiurkščios. Pradėjau domėtis, kaip galiu tą problemą išspręsti. Kuo daugiau skaičiau, tuo darėsi aiškiau, kad reikia natūralaus muilo. Netukus internete radau informacijos, kaip tokį pasigaminti, ir pasinėriau į bandymus. Galiu tik pasidžiaugti, kad be didesnių nesėkmių po kelių dienų jau turėjau pačios virtą natūralų muilą ir juo pradėjau plauti rankas bei švarinti visą kūną. Pokyčius pamačiau po pirmos savaitės – rankos paminkštėjo, odos problemų neliko“, – netikėtus muilo gamybos atradimus prisiminė J. Liaudanskaitė.
Pirkėjai suteikė drąsos
IMG_5247Iš pradžių Julija muilą gamino tik savo šeimos reikmėms, o vėliau juo apdovanojo artimuosius, draugus. Po kurio laiko pabandė prekybą mugėse. „Tie pirmieji mano išėjimai į muges buvo labai nedrąsūs. Nežinojau, nei kaip būsiu sutikta, nei kaip įvertinta. Tačiau nepabandęs visada ir liksi nežinioje. Pirmieji blynai visai neprisvilo. Sulaukiau daugybės klausimų, pasiūlymų, pageidavimų. Kadangi pradžioje viriau tik kietą muilą, tai iš pirkėjų sulaukiau prašymų kitąkart atvežti skysto muilo. Tad netrukus savo gaminamų kietų muilų asortimentą papildžiau skystaisiais“, – pasakojo natūralaus muilo gamintoja.
Naudoja kokybiškas žaliavas
Muilo gamybos paslapčių Julija ieškojo internete. Šia veikla kėdainietė užsiima jau pusantrų metų. Tiek laiko užteko, kad moteris suprastų, jog muilas jos gyvenime užima labai svarbią vietą ir galima bandyti atidaryti parduotuvėlę, kur būtų galima prekiauti pačios išvirtu muilu.
„Mano gamintas muilas yra saugus ir kokybiškas. Kas juo pradėjo praustis, dar neišsakė jokių nusiskundimų. Aš naudoju tik aukščiausios kokybės medžiagas, kurios į mano namus atkeliauja iš Jungtinių Amerikos Valstijų bei Europos šalių. Kai pradėjau domėtis supratau, jog Lietuvoje nusipirkti kokybiškų žaliavų bus labai brangu, tad teko ieškoti alternatyvų. Dalis medžiagų, kurias naudoju gamindama muilą, yra ekologiškos, tad ir galutinis gaminys yra tinkamas pačiai jautriausiai odai“, – sakė J. Liaudanskaitė.
Svajonėse – edukacinė studija
Kėdainietė negaili ir patarimų norintiesiems išmokti pasigaminti muilo. Moteris turi svajonę parduotuvėlę praplėsti ir joje įrengti edukacinę studiją. Joje būtų galima pabandyti patiems pirkėjams išsivirti muilo. „ Muilas verdamas apie dvi valandas. Vėliau jis brandinamas, pjaustomas, vėl brandinamas. Kuo ilgiau draugauju su muilais, tuo daugiau sužinau apie jį. Jau dabar man aišku, kad geras muilas, kaip geras vynas – kuo brandesnis, tuo kokybiškesnis“, – šypsojosi muilo gamintoja.

About The Author

Related Posts

9 komentarai

 1. To "KAUNIETIS"

  Šaunuolė Julija ,kad galvoja, kad ieško, kad bando. O tie kas plūstasi yra visiški vargšai pavyduoliai.

  Atsakyti
 2. Copy paste

  Hahaha vienintele vargse tai yra Julija kuri visas idejas nukopijavo is draugu verslo , pamirso tik paminet kad jos vyras issisniuksitinejo visas smulkmenas ir sukure savo „versla“

  Atsakyti
 3. Agne

  Vaje, pavydo kiek! Jum vietos po saule maža? Kartais konkurencija yra gerai!

  Atsakyti
  • Kaunietis

   Niekas nesako ne konkurencijai, tik kai yra vagiamos idejos ir technologiniai dalykai tai jau nebe konkurencija o plagijavimas 😉

   Atsakyti
 4. Iš tikrųjų

  Dirbančius kritikuoja tik visiški neišmanėliai tinginiai, mėgstantys gyventi iš pašalpų.

  Atsakyti
  • Kaunietis

   nebejuokinkit 😀 jei si „verslininke“ nebutu liepus savo sugyventiniui viska suzinot is draugo apie muilo gamyba, tai patys is pasalpu gyventu 😀

   Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.