Visi daržovių, vaisių ir uogų augintojai nori, kad auginimui skirtas laikas ir įdėtas darbas maksimaliai atsipirktų, o užaugintų daržovių ir vaisių realizacija vyktų kuo sėkmingiau. Bet dažnai užmirštame arba ignoruojame vieną labai svarbią detalę – derliaus laboratorinius tyrimus.

Nuolat didėja sveiko maisto poreikis

Daugelis augindami daržoves ir vaisius stengiasi saikingai naudoti trąšas ir augalų apsaugos produktus. Bet ar tai žino produkcijos pirkėjas? Ar jis privalo tikėti Jūsų pasakymu, kad daržovės ir vaisiai neturi pesticidų likučių ir nėra užteršti sunkiaisiais metalais? Daugelis pirkėjų nori įrodymų, kad jų perkamas produktas yra saugus. Apie kadmio, švino, pesticidų žalą sveikatai jau žinoma pakankamai, ir tikriausiai nebėra į tai nekreipiančių dėmesio. Graži išvaizda nėra įrodymas, kad vaisius arba daržovė neturi pesticidų likučių. Tad kaip įrodyti, kad Jūsų produkcija yra tinkama vartoti?

Laboratorinius tyrimus užsakyti paprasta ir greita

Tam reikalingi laboratoriniai tyrimai, kuriuos atlieka Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Agrocheminių tyrimų laboratorija. Informacija apie tyrimus ir jų kainas pateikta tinklalapyje www.lammc.lt skiltyje Paslaugos arba čia. Daugiau informacijos: tel. 8 620 38 835, el. paštu analize@lammc.lt.

Nuimdami derlių Jūs galite paimti keletą vaisių ar daržovių, įdėti į popierinę dėžutę ir per siuntų tarnybą išsiųsti į laboratoriją adresu Savanorių pr. 287, 50127 Kaunas. Siunčiant būtina nurodyti savo elektroninį paštą ir Jūsų pageidavimus dėl tyrimo. Laboratorijos vadybininkė elektroniniu paštu Jums atsiųs patvirtinimą, kad užsakymas priimtas, ir išankstinę sąskaitą. Kai ją apmokėsite, bus išsiųstas tyrimų protokolas ir sertifikatas, jei Jūsų produkcija tinkama ir joje nėra pesticidų likučių, o kadmio ir švino kiekiai neviršija Europos Sąjungoje leistinų normų.

Taigi, negaišdami brangaus laiko, pasinaudodami internetu ir siuntų tarnybos paslaugomis, galite per palyginti trumpą laiką gauti akredituotos laboratorijos įrodymą, kad Jūsų produkcija neužteršta pesticidais ir sunkiaisiais metalais.