48-osiose autoralio varžybose, skirtose nusipelniusiems automobilių sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti, dalyvavo ir seniai ir puikiai „susigrojęs“ kėdainiečių Rimanto Kairio ir Sauliaus Dargio ekipažas.

Kėdainiečiai Kaune savo automobilių – GAZ-24 „Volga“ – klasėje tarp startavusių 7 ekipažų iškovojo čempionų vardus ir net 1:05:04 sek. aplenkę 2 vietą užėmusį ekipažą.   R. Kairio ir S. Dargio  ekipažas tarp 39 bendrai startavusių ekipažų absoliučioje įskaitoje užėmė penkioliktą vietą.

Reikia pažymėti, kad kova dėl prizinių vietų vyko įnirtinga ir atkakli, kurioje 3 vietą iškovojęs ekipažas tik viena 00:00;1 sek. aplenkė 4 vietą pelniusį ekipažą iš Latvijos.

Ralio trasą sudarė 133,87 km, kurie buvo padalyti į 4 greičio ruožus ir juos įveikti reikėjo po du kartus. Organizatoriai atsižvelgdami į dalyvių pageidavimus greičio ruožus organizavo ne aikštėse, o realiuose greičio trasos ruožuose kurie driekėsi J. Bakanausko ir D. Girėno gatvėmis bei Rokų autodrome.

Absoliučioje įskaitoje nugalėtoju tapo devynis kartus buvusios Tarybų sąjungos čempionas, nusipelnęs sporto meistras Eugenijus Tamuliavičius, vairuojantis naujausios kartos Toyota IQ automobilį.

Prestižines autoralio varžybas, skirtas nusipelniusiems automobilių sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti, organizavo Tarptautinė automobilių federacija kartu Lietuvos automobilių klubu.

Spalį sukako lygiai pusė amžiaus, kai nusipelnęs sporto meistras, Kauno radijo gamyklos STK „Banga“ komandos narys Kastytis Girdauskas su šturmanu iš Latvijos Uldžiu Madrevicu, vairuodami specialios konstrukcijos 1,2 litro darbo tūrio variklį turinčią „Lada VAZ 2101“, triumfavo garsiajame „Tour d‘Europe“ ralyje, nuskynę pergalę savo klasėje ir finišavę antri absoliučioje įskaitoje.

Tai buvo didžiausia lenktynių sensacija, nes iki tol per 15-metę Senojo žemyno prestižinio ralio istoriją nė vienam debiutantų ekipažui nebuvo pavykę laimėti pergalės, o du kovingi Baltijos šalių sportininkai visai Europai iškart įrodė ko esą verti. Būtent ši Kastyčio ir Uldžio pergalė atvėrė iki tol beveik nežinomiems žiguliams kelią į pasaulio ralio ir ne tik ralio trasas bei rinkas.

Rimanto Kairio ir Sauliaus Dargio GAZ-24 „Volga“ ekipažas dėkoja už dėmesį ir paramą Kėdainių rajono savivaldybei.

Kėdainių r. savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus inf. ir nuotr.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.