Šiandien yra minimos Sekminės. Žmonės renkasi į pamaldas, taip pat organizuojami koncertai, kiti užsiėmimai.

Sekminės (Šventosios Dvasios nusileidimo į žemę šventė) jau nuo seno yra minimos septintą sekmadienį po Velykų. Tai šventė, kurios metu senoliai pagerbdavo augaliją ir naminius gyvulius. Dar sekminės būdavo vadinamos piemenėlių švente. Žmonės susiburdavo, vaišindavosi, linksmindavosi. Žinoma, nepasieita ir be bažnyčios. Jos, kaip ir namai, būdavo puošiamos jaunais berželiais, kai kur vykdavo ir atlaidai. Šventintu vandeniu tądien buvo šlakstomi namai, gyvuliai, sodai.

Susibūrimas Paberžėje

Jau ne vieną dešimtmetį per Sekmines mūsų kraštiečiai ir net kitų vietovių gyventojai traukia į Paberžę, kur aukojamos šventosios mišios, o po jų gražiame gamtos kampelyje vyksta fokloro kolektyvų sambūriai. Ne išimtis ir šie metai. Šįkart šalia 1863 m. sukilimo muziejaus koncertuos Kėdainių, Priekulės, Pralangos, Zarasų, Kauno rajono ir Bauskės (Latvija) kolektyvai. Vyks įvairios edukacijos, gaminamos Sekminių dekoracijos iš augalų, drožiami šaukštai, supažindinama su tradiciniais muzikos instrumentais ir vikinginio laikotarpio patiekalais, vaišinama tradicine Sekminių pautiene.

Užbaigs misijų savaitę

Šiandien, 12 val. šventomis mišiomis Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje baigsis šioje parapijoje devynias dienas trukusios misijos, kurių metu vienuoliai redemptoristai Rastislavas Dluhý ir Peteris Hertel kasdien aukojo mišias, sakė pamokslus, ir, bendradarbiaudami su  pasauliečių bendruomene ,,Gyvybės medis“, susitiko su savivaldybės darbuotojais, švietimo įstaigų bendruomenėmis, medikais, policijos pareigūnais, ugniagesiais gelbėtojais, šauliais, savanoriais, žurnalistais, bibliotekininkais, menininkais, moterų organizacijų atstovais, dalyvavo miesto parke vykusioje Šeimų šventėje.

O šiandien į mišias (12 val.) atvyks Kauno arkivyskupijos vyskupas Saulius Bužauskas, kuris aukos mišias ir šventins misijų dienoms atminti skirtą kryžių. Tikintieji taip pat gali atsinešti pašventinti savo turimus kryželius.

Arnetų name laukiami vaikai

Pirmadienį, gegužės 20 d., 13 val. jaunieji kėdainiečiai kviečiami į Tradicinių amatų centro Arnetų name kiemelyje vyksiančias smagias piemenėlių Sekmines.

„Žaisime, šoksime ratelius, dalyvausime edukacijose, kurias ves Tradicinių amatų centro amatininkai, o viešnia iš Jonavos parodys kaip savo rankomis pagaminti karamelinius saldainius ir dar  ragausime Kėdainių krašto Kunionių kaime senovėje per Sekmines gaminto patiekalo“, – teigia organizatoriai.

 „Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.