Prabėgus nepilniems metams Dotnuvos seniūnijos gyventojai balandžio 10-ąją vėl dalyvaus apklausoje dėl seniūnijos perkėlimo iš Dotnuvos į Akademiją. Iniciatyvinė gyventojų grupė dar kartą kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją prašydama leisti surengti apklausą dėl seniūnijos buveinės perkėlimo.

Dotnuvos seniūnijos administraciją kai kurie gyventojai nori perkelti iš Dotnuvos į Akademijoje esantį ištuštėjusį pastatą.

Dotnuvos seniūnijos administraciją kai kurie gyventojai nori perkelti iš Dotnuvos į Akademijoje esantį ištuštėjusį pastatą.

Apklausa vyks sekmadienį
Nuomonių dėl seniūnijos administracijos perkėlimo yra įvairių – vieni nori permainų, kiti griežtai joms nepritaria. Seniūnijos gyventojai savo valią tuo klausimu išreikš jau šį sekmadienį, balandžio 10 dieną.
Apklausa laikoma įvykusi, jeigu pateiktu klausimu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti renkant savivaldybės tarybą.
Pasak rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, apklausos dėl seniūnijos perkėlimo į kitą vietą rezultatai yra patariamojo pobūdžio – sprendimą priims rajono Taryba.

dotnuva_2974Turi kultūros paveldo objekto statusą
Pastatas, į kurį akademiškiai inicijuoja seniūnijos būstinės perkėlimą, nuosavybės teise priklauso rajono savivaldybei. Rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjos Audronės Naujalienės teigimu, ilgus metus šiame 1934 metais statytame 480 kvadratinių metrų pastate veikė pradinė mokykla. Prieš kelerius metus ji iškelta į kitus Akademijos gimnazijos pastatus, todėl kultūros vertybės objekto statusą turintis statinys stovi tuščias ir nenaudojamas.

Truktų ilgai, kainuotų daug
Pasak rajono savivaldybės Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo Algimanto Gedgaudo, norint prikelti Akademijoje esantį buvusios pradinės mokyklos pastatą, reikėtų nemažų investicijų.
„Kadangi statinys turėjo visai kitas funkcijas, tai pirmiausiai reikėtų keisti jo paskirtį. Be to, pastatas yra prastos techninės būklės, todėl jį reikėtų iš pagrindų rekonstruoti. Kadangi jis – kultūros paveldo objektas, todėl remonto darbai ir ilgai užtruktų, ir daug kainuotų“, – sakė A. Gedgaudas.
Kapitaliniai 480 kvadratinių metrų pastato projektavimo ir remonto darbai atsieitų apie 370 tūkst. Eur, o kadangi jis yra kultūros paveldo objektas, renovacija kainuotų dar daugiau – apie 520 tūkst. eurų.
Kadangi Kėdainių rajono savivaldybė neturi numačiusi šio objekto remontui tiek lėšų, todėl būtų ieškoma kitų finansavimo šaltinių – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ar Valstybės investicijų programos. Jeigu ir būtų gautos lėšos, darbai užtruktų keletą metų.

Gyventojų skundų nesulaukė
Dotnuvos seniūnijos seniūnas Vytautas Grigas pastebėjo, kad apklausa supriešino ir suskaldė dviejų miestelių – Akademijos ir Dotnuvos, gyventojus.
„Šioje vietoje noriu pacituoti Oskarą Vaildą: „Gyventi taip, kaip pats nori, nėra egoizmas. Egoistiška versti kitus gyventi taip, kaip norisi tau.“ Nesulaukiau nė vieno skundo, kad mūsų seniūnijos gyventojams nepatogu pasiekti seniūnijos administracijos pastatą Dotnuvoje. Mano nuomone, seniūnijos perkėlimas į naują vietą užtruktų apie dešimt metų“, – sakė V. Grigas.

Reikėtų įrengti daugiau kabinetų
Pasak seniūno, rekonstruojant pastatą Akademijoje ne pati seniūnija turėtų papildomų išlaidų, bet visi mokesčių mokėtojai jų nemažai patirtų.
„Kiek kainuotų statybos darbai – naujas šildymas, nauja elektros instaliacija, perdangos, kuri kėlė grėsmę vaikų saugumui, sutvirtinimas? Būtent dėl to iš šio pastato buvo iškelta pradinė mokykla. Be to, pagal statinio Akademijoje plotą seniūnija su jai skirtomis funkcijomis netilptų į pastatą, nes reikėtų įrengti daugiau kabinetų. Ar kultūros paveldui priklausančiame pastate bus leidžiama kirsti angas sienoje, įstatyti papildomas duris ir pan?“ – kalbėjo V. Grigas.