Mažoji mokytoja Laura (dešinėje) kantriai ir atsakingai mokė kitus pynimo subtilybių (nuotr.: iš „Auštaro“ archyvo).

Mažoji mokytoja Laura (dešinėje) kantriai ir atsakingai mokė kitus pynimo subtilybių (nuotr.: iš „Auštaro“ archyvo).

Šeima, kaip žydintis sodas“, – tokiu šūkiu Josvainių muzikinis klubas „Auštarietis“ pakvietė Josvainių miestelio bendruomenę į šiltą ir jaukią sekmadienio popietę, kurioje netrūko nei pramogų, nei paskaitų.

Spalio sekmadienį jaunos šeimos kartu su savo mažaisiais linksmai ir turiningai praleido visą dieną. „Pasigendame didesnio dėmesio jaunoms šeimoms, trūksta įvairių veiklų vaikams, tad nusprendėme šią spragą užpildyti“, – sakė Aušra Giedrienė, klubo vadovė. Todėl, pasitarusi su jaunaisiais klubo nariais, parašė projektą savivaldybei. Jam įgyvendinti gauta 500 eurų.

Kadangi šie metai paskelbti Etnografinių regionų metais, popietė buvo skirta mūsų tautos tradicijų bei papročių pažinimui. Tautodailės užsiėmimų metu buvo mokomasi daryti karpinius, įvairių darbelių iš šiaudų, vyti juostas. Šių amatų subtilybių mokė tikros meistrės tautodailininkės – Birutė Šinkūnienė, Albina Mackevičienė, Loreta Steponavičienė.

„Ypatingai puiki mokytoja buvo jaunoji Laura, mokiusi pinti. Mergaitė pati pasiruošė siūlus, aiškiai ir kantriai kiekvienam aiškino, mokė, kaip iš siūlų nusipinti norimą darbelį“, – šypsojosi A. Giedrienė.

Savo rankomis pasigamintais papuošalais jaunimas, nieko nelaukdamas, iš karto pradėjo puoštis. Dalis darbelių vėliau buvo eksponuojami ir parodėlėje.

Vėliau klubo „Auštarietis“ nariai visus vaikus pakvietė kartu pažaisti žaidimų, pašokti, pamuzikuoti. Tuo tarpu tėveliai klausėsi lektoriaus Aleksandro Žarskaus paskaitos apie lytiškumą, vyriškumą ir moteriškumą, lyčių skirtumus.

Popietę vainikavo svečių iš Žemaitijos – Vadžgirio kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Šebukai“, vakaronė. Visus dalyvius Josvainių moterų klubas „Aušra“ pavaišino koše.

„Norime parodyti, kad mūsų liaudies kultūra – tai neišsemiami lobiai ir didžiulis mūsų visų turtas. Tokiomis popietėmis norime paskatinti tiek vaikus, tiek jaunimą bei jaunas šeimas laisvalaikį leisti kitaip. Labai tikimės, kad projektas taps tęstiniu ir kitais metais pavyks suorganizuoti dar vieną šeimoms skirtą šventę“, – sakė A. Giedrienė.

Organizatoriai dėkingi projekto partneriams: Josvainių kultūros centrui, Josvainių bendruomenei, Josvainių moterų klubui „Aušra“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.