Trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje vyks diskusija dėl situacijos įmonėje AB „Lifosa“. Įmonės generalinis direktorius Rimantas Proscevičius teigia, kad dėl blokuotų sąskaitų „Lifosa“ nebegali mokėti su darbo santykiais susijusių išmokų 1030-iai specifines bei išskirtines kvalifikacijas turinčių darbuotojų, taip pat socialinio draudimo įmokų bei kitų darbo mokesčių, vykdyti atsiskaitymų už paslaugas, kurios būtinos bendrovės funkcionavimui.

Posėdyje turėtų dalyvauti ​bendrovės „Lifosa“ vadovas R. Proscevičius, Užsienio reikalų, Susisiekimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.

Dėl sąsajų su Rusija kovo 9 d. pritaikius Europos Sąjungos sankcijas „Lifosa“ savininkui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos šios įmonės sąskaitos, todėl įmonė nebegali atsiskaityti su paslaugų ir žaliavų tiekėjais, sumokėti mokesčių, atlyginimų darbuotojams ir artimiausiu metu nebegalės tęsti savo veiklos.

Kovo 10 d. „Lifosa“ kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, prašydama leisti bendrovei vykdyti būtinus piniginius pervedimus ir išaiškinti, kokia tvarka ir terminais bus leidžiama vykdyti finansines operacijas. Taip pat dėl įšaldytų piniginių lėšų sąskaitoje kreiptasi į bendrovę aptarnaujantį banką.

Dvi bendrovės darbuotojams atstovaujančios organizacijos – „Lifosos“ profsąjunga ir „Lifosos“ nepriklausoma profesinė sąjunga – pirmadienį raštu kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, taip pat į Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Ekonomikos reikalų komitetus, prašydamos pagalbos šiuo sudėtingu laikotarpiu bendrovei ir jos darbuotojams.

Profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipimesi į premjerę Ingridą Šimonytę pasiūlė įmonę nacionalizuoti.

ELTA inf.